Sponsorlu Bağlantılar

Göz Kayması Ameliyatı

Göz Kayması Ameliyatı

Hemen her yaşta görülebilen göz kayması problemi halk dilinde şaşılık olarak da bilinir ve göz kayması ameliyatı ile kısa sürede bu problemden kurtulmak mümkün olur. Göz kayması tedavisi ile sonlandırılabilen bu durumda gözlerin bir tanesinde ya da her ikisinde de göz bebeklerinin her ikisinin de aynı anda aynı noktaya bakamaması durumu ortaya çıkar. Paralel dengenin korunamadığı durumlarda görülebilen göz kayması rahatsızlığı ile göz bebekleri yukarı ya da aşağıya doğru da kayma gösterebilir. Farklı yönlere bakan gözbebekleri görme sağlığını olumsuz etkiler ve kişilerin sosyal yaşamlarında ciddi problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Göz Kayması Ameliyatı

Göz kayması ameliyatı içeriğindeki en temel unsur gözde görmeye kaynak sağlayan damarların incelenmesi ve güçsüz olan kasların tekrar güçlerinin kazanmasının sağlanmasıdır. Yani göz ameliyatı sırasında işlem gören tek doku göz kaslarıdır. Güçsüz olan kaslar tespit edilir ve eğer görmeye engel taşıyor ise bu kasların cerrahi müdahaleler ile güçlendirilmesi sağlanır. Görme duyusunda görevli her bir dokunun birbiri ile aynı dengeye sahip hale gelmesi ile de gözlerde oluşan şaşılık problemi giderilir.

Göz kayması tedavisi uygulanan hastalar kısa süre içerisinde sosyal yaşamlarına geri dönebilirler. Son derece risksiz bir operasyon olan göz kayması ameliyatı toplamda 40 ya da 50 dakika süren bir operasyondur ve iyileşme sürecinin ardından kişiler 15 gün sonrasında aktif çalışma hayatlarına veya sosyal hayatlarına geri dönebilirler. Ameliyatın gerçekleştiği merkezde operasyondan sonra belirli bir müddet gözetime alınan hastalar büyük çoğunlukla hastaneden aynı gün taburcu olabilir. Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgilendirilen hastalar kurallara uyarak kalıcı olarak göz kayması problemlerinden kurtulabilir.

Göz Kayma Ameliyat Fiyatları

Göz kayması tedavisi uygulanan merkezler genelde tek bir operasyon ile bu problemi giderebilir. Yapılan operasyonlarda başarısızlık ihtimali nadir karşılaşılan bir d urumdur. Bazı durumlarda nadiren gözler ikinci bir ameliyata gereksinim duyar ve bu durumda göz kayması ameliyatı tekrarlanır. Göz kayması tedavisi için başvuru yapılan merkezler gerekli tetkik ve incelemeleri yaptıktan sonra hastaları için bir program oluşturur. Bu kapsamda göz kayması ameliyatı fiyatları konusunda tam doğru biliye sahip olabilmek için göz kayması ameliyatı yapan hastaneler ile birebir iletişime geçmek ve muayene olmak gerekir.

Göz kayması Tedavisi Yöntemleri

Göz kayması ameliyatı günümüzde sık tercih edilen bir ameliyat türüdür. Hastaların daha rahat olabilmesi ve doktorların da ameliyat sürecini daha kolay atlatabilmeleri için ameliyat sırasında hastalara anestezi verilir. Hastalar operasyonun ardından kendilerine geldiklerinde operasyon sonlandırılmış olur ve hastalar bu süreci çok rahat bir şekilde atlatır.

Göz kayması tedavisi öncesinde hastaların boş mide ile hastaneye gelmeleri ve ameliyat öncesinde tekrar doktorlarına muayene olmaları gerekir. Anestezi için gerekli izinlerin alınmasının ardından göz kayması ameliyatı başarılı şekillerde gerçekleştirilir.

Çocuklarda Göz Kayması Tedavisi

Çocuklarda göz kayması tedavisi son derece kolay olabilmekle beraber erken teşhis önemlidir. Birçok çocukta küçük yaşlardan itibaren kendini gösterebilir. Doğuştan gelebildiği gibi çocukların gelişim süreçlerinde de bu rahatsızlık baş gösterebilir.  Birçok farklı şekillerde kedini gösteren göz kayması problemi yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da başarılı operasyonlar ile ortadan kaldırılabilir. Ameliyat sonrasında gözlerde meydana gelen kızarıklıklar 15 gün ila 1 ay içerisinde tamamen geçer. Gözlük kullanımı söz konusu olduğu durumlarda operasyonun ardından doktorun tavsiyesi ile gözlük kullanmaya devam edilebilir. Çocuklarda göz kayması tedavisi durumlarında altta yatan birçok gizli neden olabildiğinden dolayı çocukların en erken dönemlerde bütün sağlık sorunlarının yaptırılması önemli bir konudur.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı