Sponsorlu Bağlantılar

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Estetik işlemler başta olumsuz olan görüntünün iyileştirilmesi olmak üzere birçok sorunun giderilmesinde pratik çözümler sunan uygulamalardır. Yaşlanmaya bağlı olarak kişilerin göz altlarında meydana gelen morarma, çökme, torbalanma gibi olumsuz durumların önüne geçmek, iyileştirmek için geliştirilmiş bir teknoloji olan göz altı ışık dolgusu uygulamaları etkilerini hemen gösterip cilde verdiği canlılık ile yaygın bir şekilde talep alan estetik işlemlerdendir. Zaman içerisinde hyaluronik asit kaybından kaynaklı yorgun görüntü bu estetik uygulama sayesinde yok edilerek yepyeni bir görünüm elde edilebilir. Pratik, güvenli ve kısa süreli olmasından göz altı ışık dolgusu fiyatları açısından ekonomik olmasından dolayı 18 yaş üzeri cinsiyet ayrımı olmadan herkese güvenle uygulanabilen estetik işlemdir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu estetik işlemler arasında dudakların şeklinden ve inceliğinden şikayet edenlerin en sık tercih ettiği uygulamalardır. Minik enjeksiyonlar yardımıyla yapılan dolgu işlemleri ağrı ve acı olmadan dudaklara istenilen hacmi kazandırırken ameliyat işlemlerine göre dudak dolgusu fiyatları oldukça ekonomiktir. Dolgu uygulamalarıyla dudak şekli yeniden yapılandırırken aynı zamanda dudaklara dolgunluk ve nemli bir görüntü kazandırmak mümkündür.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Estetik işlemlerde zararsız ve faydalı olmasından dolayı hyaluronik asit genellikle kullanılmaktadır. Dudak dolgusu uygulamalarında da minik enjeksiyon iğneleriyle bu dolgu malzemesi ihtiyaç görülen kadar enjekte edilerek şekil bozuklukları ve hacim kazandırmak için güvenle uygulanır. Dudak dolgusu uygulamalarında işlem yapılacak olan bölge kremler yardımıyla lokal bir şekilde uyuşturulur. Dolgu malzemesi mikro uçlu iğnelerle acısız bir şekilde enjekte edilerek dudaklara şekil verilmesi ve hacim kazandırılması sağlanır. Uygulama 15-20 dakikada tamamlanarak dudaklar son halini alır. Dudak dolgusu fiyatları dolgu malzemesinin kalitesi ve ne kadar uygulanacağına bağlı olarak değişiklik göstereceğinden muayene sırasında net bilgi alınmalıdır.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Hastalara birçok avantaj sunan burun dolguları ameliyat olmak istemeyen kişilere ameliyatsız çözüm üretiyor olmasıdır. Ameliyatsız ve lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlemler burun dolgusu fiyatları açısından da ekonomiktir. Dolgu uygulamaları sıklıkla kadınlar tarafından tercih edilse de erkeklerde meydana gelen şekil bozukluklarına da çözümler sunmaktadır. Ağrısız ve acı hissedilmeden gerçekleştirilen uygulama yan etki olmamasından dolayı son derece güvenlidir.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Göz altına yapılan müdahale diğer estetik işlemlerden farklı olarak kemik üzerine hyaluronik asit enjeksiyonuyla gerçekleşir. Kişinin uygulama yapılacak olan bölgesi lokal kremlerle uyuşturularak ağrı hissetmesi ortadan kaldırılır ve konforlu bir şekilde uygulama yapılması sağlanır. Bölgede yer alan kemik üzerine dolgu malzemesi enjekte edilerek bölgedeki sorunlar tek seansta giderilmektedir. İyileşme süresi olarak 1 hafta gerekli iken kişiler gündelik hayata hemen dönebilir. Her estetik işlemde olabileceği gibi morarma ve şişlik gibi reaksiyonlar meydana gelse de durumun geçici olduğu bilinmelidir. Etkisini hemen gösteren uygulama 1,5 yıl süre sonunda tekrarlanması gereklidir. Bu durumda göz altı ışık dolgusu fiyatları açısından etkileyen bir durum olup bilgilendirilmesi hastaya mutlaka yapılmalıdır.

Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları

Estetik işlemlerde olduğu gibi göz altı ışık dolgusu fiyatları da farklılık göstermektedir. Farklılık oluşmasının başlıca nedenleri arasında kombin yapılacak başka bir estetik işlem olup olmadığı gelmektedir. Uygulama yapılacak merkezin konumu ve kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi de göz altı ışık dolgusu fiyatları bakımından etkili olsa da tek seans uygulanması ile etkileri görüleceğinden dolayı kişilerin karar vermesi zor olmaz. Estetik işlemlerin hepsinde aynı kural geçerli olabileceği gibi bu estetik uygulamada muayene olunması, uzman kişiler ve FDA onaylı cihazlar tarafından uygulama yapılması risklerin en aza indirgenmesi ve etkilerinin olumlu olması açısından önem taşır.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı