Sponsorlu Bağlantılar

Havalandırma Sistemleri

Havalandırma Sistemleri

Kapalı bir alanın havasını değiştirmek amacıyla değişik yöntemler ve çeşitli araçlar kullanılarak dışarıdan temiz hava akımının içeriye alınması işlemine havalandırma sistemi diyoruz. Kapalı ortamlarda bulunan istenmeyen havayı dışarı atmak ve temiz havayı içeri almak için sadece iyi bir havalandırma sistemi kurmakla mümkün olabilir.

Havalandırma sistemleri dışarıdan alınan temiz havanın sıcaklığını ve nem oranı iç ortam koşullarına göre değiştiriyor. Bu şekilde iç ve dış ortamlar arasında denge sağlayarak klima sistemi üzerindeki soğutma ve ısıtma yükü önemli ölçüde azaltıyor.

Havalandırma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Havalandırma sistemlerinin doğru bir şekilde çalışması doğal ve cebri hava sirkülasyonu ilkelerine bağlıdır. Her iki çalışma şeklinin birbirlerine göre zayıf ve güçlü yönleri bulunuyor. Doğal havalandırma sistemleri hava kütleleri arasındaki basınç farkından dolayı oluşan bir havalandırma şeklidir. Günümüzde insan yoğunluğunun ve sayılarının artması beraber oluşan hastalıklardan dolayı doğal havalandırma sistemlerinin terk edilmesine neden olmuştur. Mecem tarafından sunulan daikin vrv klimalar sayesinde kapalı ortamların ısıtma, soğutma ve havalandırma gibi amaçlar için kullanılmasını sağlamıştır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı