Sponsorlu Bağlantılar

HSG Filmi Nedir?

HSG Filmi Nedir?

HSG filmi açılımı histerosalpingografi olan bir görüntüleme yöntemidir. Kadınlara çekilir. Jinokoloji ve doğum konuları ile ilgili başvurulan bir yöntem olup rahim ağzından rahim içine doğru özel bir sıvı verilmesinin ardından üreme organlarının görüntülenmesi esasına dayanır.

Bu yöntem ile rahim ağzı, rahmin içi ve tüpler incelenir. Var olan fonksiyonel ve yapısal öezilliklerin görülmesine olanak tanıyan çok değerli bir görüntüleme yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Kadınların HSG filmi ile ilgili kaygıları ya da merak ettiği durumlar olabilir. Özellikle HSG filmi fiyatları 2020 merak edilen konu başlıkları arasında en üst sıralardadır.

HSG Filmi Nedir?

HSG filmi özel bir sıvı verilerek kadın üreme organlarının yapısal ve fonksiyonel yönden incelenmesi esasına dayanan bir görüntüleme yöntemidir. Genellikle gebelik istendiği durumlarla, jinokolojik bazı problemlerde gerek duyulur. Kadın hastalıkları va doğum uzmanları tarafından HSG filmi çekilmesi gerekli görülür. Filmin değerlendirmesini de yine kadın hastalıkları ve doğum uzmanları yapar.

HSG filmi fiyatları 2020 öğrenilerek hekim tarafından gerekli görülen bu filmin mutlaka çekilmesi gerekir. Eğer tanı ve tedavi sürecinde etkili ise vakit kaybetmeden HSG filmi randevusu almak en doğrusu olacaktır.

HSG Filmi Neden Çekilir?

Rahim ağzında ya da fallopi tüplerinde yapısal olarak ya da sonradan bazı yapışıklıklar görülebilir. Bu durumda kadınların doğurganlığı etkileneceği için çocuk sahibi olmaları zorlaşır. HSG filminde verilen sıvı sayesinde tıkanıklıkların ve yapışıklıkların görüntülenmesi sağlanır. En az HSG filmi fiyatları 2020 konusu kadar merak edilen başka bir konu da HSG filminin neden çekildiğidir. HSG filmi neden çekilir sonusunu şöyle bir özetle yanıtlamak mümkündür:

  • Yeterli bir süre boyunca denenmesine rağmen çocuk sahibi olamayan kadınlarda, tüplerde ya da rahim ağzında yapışıklık ya da tıkanıklık olup olmadığını görebilmek için,
  • Tekrarlayan düşükler sonrasında, rahimde ya da rahim ağzında herhangi bir yapısal bozukluk olup olmadığını gözlemlemek için,
  • Küretaj işlemi sonrasında rahimde ya da rahim ağzında yapışıklık gelişip gelişmediğini öğrenmek için HSG filmi çekilebilir. Küretaj işlemi sonrasında yeniden çocuk sahhibi olunamadığında ya da adet kanamaları görülmediğinde oluşan yapışıklık HSG filmi çekilerek tespit edilebilir.

HSG Filmi Fiyatları 2020

HSG filmi fiyatları 2020 konusunu merak eden kişiler genel olarak hekimi tarafından bu görüntüleme yöntemi istenen kişilerdir. Kadınlar tarafından fiyatı kadar ağrı veren bir yöntem olup olmadığı, ne kadar süreceği, öncesinde herhangi bir hazırlık gerekip gerekmeyeceği gibi pek çok konu da merak edilebilir.

HSG filmi fiyatları 2020 konusunda görüntüleme merkezinden bilgi alabilirsiniz. Böylece merak ettiğiniz diğer soruları da sorma şansına erişirsiniz. Eğer hekiminiz tarafından HSG filmi çekilmesi gerekli görüldüyse bu filmi beklemeden çektirmeniz tanı ve tedavi süreciniz açısından en doğrusudur.

HSG filmi fiyatlarında işlem sırasında anestezi uygulanıp uygulanmayacağı da önemlidir. Test sırasında yaşanacak ağrıdan dolayı insanlar anestezi altında çekilmesini isteyebilirler. Bu durumda fiyat farklılığı oluşacaktır.

HSG Filmi Avantajları Nelerdir?

  • HSG filmi sırasında dozu çok yüksek olmayan ışınlar gönderilir. Böylece hastalar fazla radyasyona maruz kalmazlar.
  • Üreme organlarındaki yapısal bozuklukları görüntülemek anlamında en etkili yöntemdir. Yöntem öncesinde verilen sıvı sayesinde, rahim, rahim ağzı ve tüplerin yapısı net bir şekilde gözlemlenebilir.
  • HSG filmi fiyatları 2020 için ön görüşme yapılarak fiyatla ilgili hazırlık yapılabilir.
  • HSG filmi sanıldığı kadar ağrı veren bir işlem değildir. Elde edilen sonuçlar düşünüldüğünde oldukça başarılı bir görüntüleme yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Kesin sonuçlar alınır.

https://www.safirgoruntuleme.com/hsg-histrosalpinrografi-ilacli/ ß hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı