Sponsorlu Bağlantılar

İSG

İSG

Gerekli bölümlerin mezunlarının İş Güvenliği Uzmanı olabilmeleri için bakanlık tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumları tarafından verilen eğitimi tamamlamaları ve İSG uzmanlık sınavına başvurmaları gerekmektedir. İSG uzmanı olabilmek için ilgili kişiler; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan İSG sınav duyurularının takip edilmesi ve belirtilen tarihler içerisinde sınava başvuru yapılması gerekmektedir. Bu başvurular son yıllarda OSGB uygulaması ve İSG katibi sistemi üzerinden yapılmaktadır.

ÇSGB Şartları

İSG uzmanlık sınavına başvurabilmek için gerekli bölümlerden mezun olmak gerekmektedir. Bu bölümler; Mühendislik – mimarlık fakülteleri mezunları, Fen-Edebiyat Fakültelerinin Fizik – Kimya – Biyoloji bölümleri mezunları, teknik öğretmenler, iş sağlığı ve güvenliği programı mezunları ile bakanlık bünyesinde veya bakanlığa bağlı kuruluşlarda teftiş müfettişleri başvurabilir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu