Sponsorlu Bağlantılar

Kalıcı Lazer Epilasyon

Kalıcı Lazer Epilasyon

İnsan doğası gereği pürüzsüz bir vücuda sahip olmak ister. Vücudun farklı bölgelerinde ergenlik dönemi ile birlikte kötü görüntüye yol açan tüylenmeler yaşanır. Bu kıl ve tüylerden tamamen kurtulmak için farklı yöntemler kullanılır. İstenilen kalıcı sonuç elde edilemediğinden dolayı günümüzde birçok kişi lazer epilasyon cihazlarını tercih ediyor.

Yeni nesil teknolojik lazer epilasyon cihazları sayesinde istenmeyen tüy ve kıllardan kesin olarak kurtulmak mümkündür. Ataşehir lazer epilasyon belli bir dalga boyunda kullandığı lazer cihazları ile kıl köklerinin kurumasını sağlıyor. Tahribata uğrayan kıl kökleri zamanla yok olur. Maltepe lazer epilasyon gerçekleştirdiği tüm işlemleri uzman kişiler kontrolünde yapar.

Lazer Epilasyon Nedir?

Vücuttan bulunan istenmeyen ve kötü görüntüye neden olan kıl ve tüyleri yok etme işlemine lazer epilasyon denir. Her geçen gün üretilen yeni nesil cihazlar sayesinde işlemin başarı oranı yükseliyor. Lazer epilasyon uygulamasındaki amaç farklı dalga boylarına sahip lazer ışınlarını deri altında bulunan kıl köklerine ulaştırmaktır. Böylece çevre dokulara zarar vermeden deri altına ulaşan lazer ışınları burada bulunan kıl köklerini tahribata uğratır.

İlerleyen zamanlarda ise kıl folikülünün yapısı bozularak kıl kökleri kurur. Üsküdar lazer epilasyon hedeflenen kıl köklerini en doğru cihazlar yardımıyla yok ediyor. Böylece estetik açıdan tertemiz ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkıyor.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon alanında başarılı ve deneyimli kişiler tarafından uygulanır. İşlem klinik ve steril ortamlarda gerçekleşir. Lazer cihazı olarak adlandırılan teknik özelliklere sahip cihazlar atışlar şeklinde vücuda gönderilen dalga boylarından meydana gelir. Hedefinden bölgedeki kıl köküne gönderilen ışınlar kıl köklerini kurutur. Özellikle kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilen lazer ışınları kılların zayıflamasına neden olur.

Kullanılan birçok yönteme oranla üstünlüğü bulunan lazer epilasyon kıl üreten kök hücrelerin yapısını bozuyor. Işın dalgaları cildin alt tabakasına ulaşarak istenmeyen tüy ve kılları kurutur. Ataşehir lazer epilasyon teknolojik özelliklere sahip cihazlar yardımıyla sizleri estetik ve pürüzsüz bir görünüme ulaştırır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer epilasyon uygulamasının giderek yaygınlaşması kullanım alanının artmasına da neden olmuştur. Kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilen lazer epilasyon uygulaması yüz bölgesi ile beraber tüm vücutta kullanılır. Özellikle bayanlar Maltepe lazer epilasyon cihazlarına daha fazla ilgi gösteriyor. Geleneksel yöntemlere nazaran lazer epilasyon cihazı kalıcı ve etkili bir sonuç sağlıyor.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Tüm dünyada kabul görmüş ve başarı oranı yüksek olan lazer epilasyon uygulaması yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu nedenle birçok kişi lazer epilasyon fiyatlarını merak ediyor. Fiyatlar belirlenirken bazı hususlar göz önünde bulundurulur. Bu doğrultuda kişinin cilt rengi, kıl tipi, işlemin gerçekleşeceği bölge sayısı ve bölge genişliği, yapılan analizler sonucunda tercih edilecek lazer epilasyon cihazı, seans sayısı ve kliniğin hizmetleri göz önünde bulundurulur.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon cihazları günümüz teknolojik imkanları doğrultusunda kendi içerisinde dörde ayrılır. Bunlar:

  • Ruby lazer
  • Diode lazer
  • Alexsandrite lazer
  • Nd yağ lazer

Lazer epilasyon cihazlarının bu şekilde isimlendirilmesinin temel nedeni kişilerin farklı kıl ve cilt tiplerine sahip olmasıdır. İnce tüyler, koyu ciltler ya da kalın kıllar için en doğru cihazla karar verilir.

Ayrıca yukarıda saydığımız lazer epilasyon cihazlarının her biri farklı dalga boyuna sahip olduğundan dolayı işlemin gerçekleşeceği bölgenin özelliği doğrultusunda doğru bir seçimin yapılması gerekir. Böylece istenilen başarıya ulaşılır. Maltepe lazer epilasyon uzman kişiler gözetiminde gerçekleştirdiği işlemlerde kalıcı sonuçlara ulaşmayı hedefler.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı