Sponsorlu Bağlantılar

Katarakt Ameliyatı Tedavi Yöntemleri

Katarakt Ameliyatı Tedavi Yöntemleri

İnsan gözünde yaşlanmaya bağlı olarak çeşitli sorunlar çıkabilir. Bunlardan birisi göz merceğinin saydamlığını kaybetmesidir. Göz merceğinin saydamlığını kaybetmesi durumunda değişken katarakt ameliyatı fiyatları ile cerrahi operasyon yapılır.

Genel olarak katarakt ameliyatı eski göz merceğinin çıkarılarak yerine yapay bir mercek yerleştirilmesi şeklinde tanımlanabilir. Görme sorunlarının ve bulanıklığın giderilmesi konusunda son derece etkili bir işlemdir. Ameliyat sayesinde merceğin matlaşmasından doğan problemler ortadan kalkar.

Katarakt Ameliyatı Nasıl Tedavi Edilir?

Katarakt ameliyatı alanında uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır. Öncelikle katarakt ameliyatı fiyatları sabit değildir ve çeşitli faktörlere göre değişir. Ameliyat için ilk olarak hastanın gözüne damla damlatılır. Bu göz damlası ile hem göz merceği büyür hem de lokal anestezi yapılır.

Daha sonra ise doktor tarafından önce eski göz merceğinin çıkarılması sağlanır. Çıkarma işlemi tamamlanınca yerine yapay merceğin yerleştirilmesi sağlanıyor. Böylece katarakt ameliyatı tamamlanıyor.

Katarakt Ameliyatı Fiyatları

Katarakt ameliyatı, farklı katarakt ameliyatı fiyatları ile yapılan bir operasyondur. Hastalar tarafından genel olarak en fazla merak edilen şeylerden birisi bu ameliyatın ne kadar ücretle yapıldığıdır. Belirtmek gerekir ki net bir fiyat söylemek mümkün değildir.

Çünkü hastalarda kullanılacak olan mercekler değişebiliyor. Aynı zamanda hizmet alınan hastane ve sağlık kurumunun neresi olduğu da bu noktada önemli bir etkendir. Bunun yanı sıra ameliyatı yapacak olan doktora bağlı olarak da fiyatların değişmesi mümkün oluyor.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

Göz kusurları insanların yaşam kalitesini doğrudan etkileyen bir durumdur. En fazla meydana gelen göz sorunlarından birisi ise bulanık görme olarak ön plana çıkıyor. Görüşünde bulanıklık meydana gelen kişilerin birçok farklı göz problemi olabilir.

Göz hastalıklarının birçoğunda bulanık görüş ortaya çıkabiliyor. En yaygın olanlarından birisi katarakttır. Aynı zamanda miyopi ve hipermetrop durumunda da ortaya çıkabilir. Göz damarı tıkanıklığı, kornea çizilmesi, presbiyopi, göz enfeksiyonları gibi birçok durumda bulanık görme olabilir ve cerrahi işlem yapılabilir.

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Bulanık görüşe sahip olan kişilerin tedavisi birçok farklı şekilde yapılabilir. Çünkü bu duruma neden olan faktörler farklı olabiliyor. Bu nedenle ilk olarak görüşü bulandıran faktörün ne olduğu tespit edilmelidir. Katarakt nedeniyle bulanık görme söz konusu ise yapay mercek ile sorun çözülür.

Aynı zamanda miyopi, hipermetrop ve benzeri hastalıklarda kontak lens ve gözlük kullanımı yapılabilir. Göz çizdirme, lazer operasyonu gibi tedaviler de uygulanabiliyor. Bu noktada en fazla tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisi akıllı lenslerdir. Basit göz problemlerinde göz damlası kullanılır.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Akıllı lensler günümüzde oldukça fazla kullanılıyor. Farklı markalarda lensler mevcuttur. Bu doğrultuda akıllı lens fiyatları markaya göre değişkenlik gösterir. Katarakt sorunun sahip olan kişiler için bu lensler uygulanabilir. Aynı zamanda hipermetrop, astigmat, miyopi gibi rahatsızlıklarda göz derecesi yüksekse kullanılabilir.

Akıllı lens fiyatları markaya göre değişmesinin yanı sıra sağlık merkezine, hastaneye, operasyonu yapacak doktora göre de değişebilir. Bu lensler belirtilen kişiler için uygundur. Daha önce gözünde lazer çizdirme ve benzeri işlemler yapılan kişilerin göz merceğinden sonradan deformasyon olursa yine akıllı lens kullanımı uygundur.

Akıllı Lens Fiyatları

Akıllı lensler farklı markalar tarafından piyasaya sürülen ürünlerdir. Bu nedenle lensin markası doğrultusunda ücreti de değişkenlik gösterir. Ameliyat sırasında takılacak olan lenslerin kalitesi, hastanın görüş deneyimi açısından önemlidir. Bu nedenle kaliteli lensler tercih edilmelidir. Operasyonu yapacak doktordan ve sağlık kurumundan kullanılacak akıllı lens fiyatları konusunda bilgi alınabilir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı