Sponsorlu Bağlantılar

Keçe Saksı

Keçe Saksı

Toplumdaki psikolojik rahatsızlıkların artmasının doğadan kopuş ile ilgili olduğu yönünde birçok araştırma vardır. Dolayısıyla doğa ile haşır neşir olmak, toprağa ve yeşile dokunmak insan ruhuna iyi gelir. Ancak birçok kişi için yer ve zaman darlığından dolayı bu tip faaliyetlere imkan yok gibidir.

Keçe saksılık modelleri ile balkon duvarlarında, bahçe duvarlarında hatta binaların duvarlarında bile dikey tarım faaliyeti yapılabilir. Birbirinden şık tekli keçe saksı çeşitleri yanında bir bütün olarak duvarı kaplayabilecek, cep tipinde küçük bölümleri olan blok saksılar da mevcuttur.

Keçe Saksıların Avantajları

Keçe saksılar sayesinde küçük balkonlarda ve bahçelerde bile küçük çaplı bahçecilik yapılabilir. İstenen boyutlarda hazırlanacak keçe duvar saksısı modellerinin ceplerine çiçek, çilek, salatalık gibi bitkiler ekilebilir.

Ekilen tohumların ya da dikilen fidelerin büyüyüp gelişmesi sırasında yukarıda olacakları için tarım zararlılarının gelmesi söz konusu olmaz. Ayrıca bitkilerin toprağı hava ile kolay temas edeceğinden toprağın havalandırılmasına gerek kalmaz.

Küçük alanlarda bile toprakla ve yeşille temas etmek bu işle uğraşanlar için de bir terapi görevi görür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı