Sponsorlu Bağlantılar

Kıble Tespitinin Pratik Yolu

Kıble Tespitinin Pratik Yolu

İslam’da Miraç olayından sonra Rabbimiz 5 vakit namazı farz kılmıştır. İlk zamanlar kıble Kudüs’tü. Kuran’ı Kerim’de Bakara Suresi 143. ayette, Allah-u Teala ‘Peygamberimize itaatin sınamak için kıbleyi Kudüs yaptığı, buyrulmaktadır. Daha sonra 144. ayetle birlikte kıble Kabe’ye döndü.

Telefondan Kolay Kıble Bulma

1400 küsur yıldır Müslümanların Kıblesi Mekke’de binlerce yıldır bulunan Kabe’dir. Günlük hayatta kıbleyi bulmak için tespih çevirme, pusula kullanma, yıldızlara bakma ve güneşin hareketlerine bakma yöntemleri tercih edilmekteydi. Ancak günümüzde bu şekilde yön bulma yöntemlerini bilen çok az kişi var. Bu site kıbleyi bul sorununu tam anlamıyla çözüyor.

Dünyanın Her Yerinden Siteye Girilebilir

Sitede bütün ülkelerin ve ülkemizde bulunan bütün şehirlerin kıblesi kolaylıkla tespit edilebilmektedir. İsterseniz haritadan, isterseniz pusuladan kolaylıkla saniyeler içinde kıbleyi bulabilirsiniz. Huzur içinde namaz kılabilmek ve zaman kaybetmeden kıbleyi tespit etmek için www.kiblebulma.com aradığınız özelliklere sahiptir.

Tahmini kıble tespit işlemlerinde özellikle namaz esnasında kalben sıkıntı çekebiliriz. Namazda şeytan ‘kıble doğru mu da namaz kılıyorsun?’ vesvesesini vererek namazı bozdurmaya çalışır. Bu nedenle gönül rahatlığı ile yüzde yüz doğru kıble tespiti yapabilen bu siteyi ziyaret etmek yeterlidir. https://www.kiblebulma.com/ gönül rahatlığı ile namaz kılma imkanı sunan etkili bir çözümdür. Kolay kullanım özelliği ile pratik özelliklere sahip olan bu site Müslümanlar için kolaylık sağlayan bir seçenektir.

Kaynak: Kıbleyi Bul Uygulaması

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı