Sponsorlu Bağlantılar

Kök Hücre Tedavisi Uygulaması Tekrarlanabilir Mi?

Uygulama Tekrarlanabilir Mi?

Kök hücre ile cilt gençleştirme son dönemlerin en çok tercih edilen güzellik yöntemidir. Özellikle 30 ila 45 yaş aralığındaki bireylere uygulanan kök hücre ile cilt gençleştirme kök hücreler transfer edilmesi sonucunda pratik bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Dolaysıyla kök hücre ile cilt güzelleştirme uygulaması pek çok güzellik yöntemlerine oranla daha hızlı bir şekilde uygulanıyor. Uygulamanın en temel özelliklerinden biri ise, pek çok güzellik uygulamalarından farklı olarak yeniden uygulanabilmesidir. Bireylerin talepleri ve güzellik uzmanının uygun görmesi durumunda kök hücreler ile güzellik uygulaması yeniden ve risk durumları söz konusu olmadan gerçekleştirilebilir.

Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme

Kök hücre ile cilt gençleştirme isminden de anlaşılacağı üzere vücudun çeşitli kısımlarında yer alan kök hücrelerin yüz kısmına nakliye edilmesiyle gerçekleştiriliyor. Laboratuvar ortamı üzerinden kök hücrelerin çoğalması sağlanıyor. Bu aşamadan sonrasında kök hücreler ilk günkü kalitesi üzerinden yüz kısmının istenilen bölümlerine transfer edilerek ayrıca burada yer alan dokuların daha canlı ve sağlıklı kalması sağlanıyor. Kök hücrelerle cilt güzelleştirme uygulaması geçmişten günümüze kadar 81 ilimiz üzerinden uygulanıyor. Profesyonel bir güzellik uygulaması olan kök hücre ile cilt gençleştirme geniş kitleler tarafından güvenle tercih ediliyor.

Kök Hücre Nedir?

Kök hücre ile cilt gençleştirme kurumsal klinik merkezleri tarafından gerçekleştiriliyor. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan bu yöntemle cilt daha genç ve pürüzsüz bir görünüm elde ediyor. Dolaysıyla bu yöntemle tedavi olan bireyler normal yaşından daha genç yaş faktörü görünümüne sahip oluyor.

Kök hücre, mitoz bölünme neticesinde farklılaşmış özelliğe sahip olan ve kendi içeriğinde de fazla miktardan kök hücreler salgılayabilen, tüm canlı ve dokuların içeriğinde yer alan hücre türleridir. Kök hücreler bu özellikleriyle sıradan hücre tiplerinden farklı bir işleyişe sahiptirler. Kök hücre insan vücudunun genel özelliği doğrultusunda erken veya geç zamanlı olarak yaşlanabiliyor. Bu durum ayrıca dokularda da yaşlanmalara neden oluyor. Bu bakımdan kök hücre ile cilt gençleştirme yöntemi son derece faydalı bir uygulamadır.

Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Kök hücre ile cilt gençleştirme uygulaması klinikler arasında farklı şekillerde gerçekleştirilebiliyor. Bu işlemde ilk olarak cilt bölümünde yer alan fibroblast adını alan dokuların alınması gerekiyor. Uzman doktor tarafından bu hücreler doğrudan kulak arka kısmından alınıyor. Bu işlem genellikle birkaç dakika sürebiliyor. Dolaysıyla bireylerin zaman kaybına maruz kalması söz konusu değildir. Ortalama olarak 4 ila 6 milimetre aralığında elde edilen bu hücreler doğrudan özel laboratuvara transfer edilerek buradan kök hücre artışı sağlanır.

Ortalama olarak 4 ila 6 haftalık zaman dilimi aralığında Kültür neticesinde kök hücre çoğaltılır. Bu aşamadan itibaren ilgili doktor tarafından özel enjeksiyon uygulaması üzerinden ilgili kısımlara kök hücre nakil işlemi gerçekleştiriliyor. Söz konusu uygulama kök hücrenin laboratuvarda üretildikten ortalama 30 ila 45 gün zaman dilimi aralığında ve toplamda 3 kez tekrarlanarak gerçekleştirilir.

Kök Hücre Tedavi Yöntemleri

Kök hücre ile cilt gençleştirme uygulaması yüz kısmı haricinde gerek duyulması durumunda boyun, gıdık, dekolte ve el kısmı üzerinden de uygulanabilir. Tedavide maksimum garantili sonuçlar elde edilir. Dolaysıyla kök hücre tedavisi son derece kaliteli ve güvenilir bir uygulamadır. Tedavi sonrasında ayrıca jest ve mimiklerde herhangi farklılıklar meydana gelmez. Kök hücre tedavi uygulaması tek tedavi kapsamında gerçekleştiriliyor. Dolaysıyla alternatif güzellik seçeneklerine gerek duyulmaz.

Kök Hücre Tedavi Fiyatları

Kök hücre ile cilt gençleştirme fiyatları geçmiş dönemlere oranla bugün daha cazip bir şekilde sunuluyor. Özellikle kurumsal güzellik merkezlerinden bu uygulama indirimli fiyat tarifesinden alınabiliyor. Kök hücre tedavi fiyatları kliniklerin genel özellikleri, kök hücrenin uygulanması gereken bölümlerin genişliği gibi etkenler doğrultusunda belirleniyor. Ancak kök hücre ile cilt gençleştirme tedavisinde amatör klinikler yerine profesyonel ve geniş referans kataloğu sunan kliniklerin tercih edilmesi ekonomik yönden de avantajlı olunması açısından önemlidir.

https://www.drfatihgokalp.com/kok-hucre-ile-cilt-genclestirme/ ß hakkında bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı