Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Lazer Epilasyon İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

İstenmeyen tüylerde kalıcı bir şekilde yok etme etkisine sahip olmasından dolayı erkek ya da kadın fark etmeden 12 yaşından sonra uygulanabilir.

Kadınlar için ilk adet görme tarihi ile bağlantılı olmasından dolayı yaş sınırı bu şekilde belirlenmiştir. Kıllarından estetik açıdan kaygı duyan herkes tarafından güvenli olmasından dolayı tercih edilmektedir. Kişiye özel olarak belirlenen bir uygulama olmasından dolayı yaş ve cinsiyet fark etmeden sağlık problemi olmayan herkese yapılabilir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Kozmetik ve tıp alanında 25 seneyi aşkın bir süredir uygulanan lazer işlemleri epilasyon alanında olumlu etkilerinden dolayı tercih edilmektedir. Kağıthane lazer epilasyon istenmeyen tüylerin giderilmesi için geliştirilmiş bir teknoloji olup günümüzde yaygın bir kullanıma sahiptir.

Kalıcı etkilerinden ve acısız bir süreç olmasından dolayı diğer kıl alma tekniklerine alternatif olarak daha sık kullanılmaktadır. Vücudun her alanında kullanılabilen ve kısa sürede etkilerinin görüldüğü, kıl yoğunluğu olan alanlarda pürüzsüz bir görünüm hedefleyen güvenli bir uygulamadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyon işlemlerinden 15 gün öncesinde kıllara dokunulmaması verim almak açısından önemlidir. Kişilerin kıl ve cilt tipine bağlı olarak seçilen yöntemlerle işlemler yapılır. Kıl yoğunluğu olan bölge uygun başlıklardan çıkan lazer ışınları yardımıyla taranır. Işınların etki ettiği alandaki kıl kökleri bu sayede tahrip edilir.

Tahrip olan kıllarda dökülmeler yaşanarak bölge kıllardan temizlenir. Seansların tamamlanması ve atlanmaması başarının artması açısından önem taşır. Seansların sonrasında mutlaka güneş koruyucu krem kullanılması ve cildin 24 saat boyunca sıcak suya maruz kalmaması önemlidir. Cildin tahriş edilmemesi açısından korunması önemlidir. Seansların süreleri ve sıklığı kişilere göre değişiklik gösterir. Genel olarak 6-12 seans arası kalıcı etkiler görülmektedir. Sarıyer lazer epilasyon her alanda güvenle uygulanabilen estetik işlemlerdir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer ışınları birçok alanda başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Tıp alanında faydalanılan lazer ışınları kılcal damar ve varis tedavilerinde etkilidir. Kozmetik alanda ise lazer uygulamaları epilasyon amacıyla kullanılıp kalıcı etkiler göstermektedir.

Genital bölge, kol ve koltuk altı, bacaklar gibi vücudun her alanında güvenle kullanılabilir. Bu bölgelerde kullanılırken doğru cihazlar ve doğru başlıklar kullanılması önem taşır. Komplikasyon riski oluşmaması için doğru yöntemlerin belirlenmesi kıl ve cilt yapısına bağlı olarak kişilere özel belirlenmelidir.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Epilasyon yöntemleri 4 gruba ayrılmaktadır ve kişilere özel olarak belirlenir. Günümüzde ND YAG ve Ruby lazer acı hissi oluşturmasından dolayı pek tercih edilmezler. Bu durumun nedeni ise ince tüylere ve çok koyu tenli kişilere özel olduğundan derinlere etki etmesidir. Alexandrite lazer epilasyon yöntemi açık tenli kişilere özel üretilmiş bir teknolojidir. Aksi uygulama sırasında kıl artışı gibi yan etkileri görülebilir.

Diode lazer epilasyon ise her tene özellikle koyu tenli kişilere uygun olan bir yöntemdir. Her yöntemin kişilere özel olarak belirlenerek uygulama yapılması işlemlerin başarısını arttıracaktır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Estetik her işlem kişilere özel olarak tedavi sürecine tabidir. Levent lazer epilasyon uygulamalarında da kişilere özel bir fiyat politikası uygulanır. Paket programlardan kaçınılmalı, kişilere özel fiyat veren yerlerin uygulamalarının daha başarılı sonuç verdiğinin bilinmesi önemlidir.

Kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak yöntemlerin belirlenmesi, seansların ve seans sıklığı gibi etkenlerin fiyatlar üzerinde etkili olduğu bilinmelidir. Bu nedenlerden dolayı randevu alınarak muayene olunmalı ve sürecin kararı verilmelidir. FDA onaylı cihazların olduğu, uzman kişilerin steril ortamlarda uygulama yaptığı merkezler tercih edilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı