Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Lazer Epilasyon Nedir?

Küçükçekmece lazer epilasyon yöntemi, vücuttaki tüyleri kalıcı olarak giderilmesini sağlayan yöntemdir. Lazer epilasyon yönteminde, son teknolojik cihazlarla vücutta istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgelere lazer ışınları demet şeklinde gönderilir. Kişilerin vücut tipine ve kıl rengine uygun şekilde vücuda uygulanacak lazer epilasyon ısısı ayarlanır.

Lazer epilasyon işleminde amaç, kıl köklerini yok ederek tüylenmenin bir daha oluşmamasını sağlamaktır. İşlem esnasında yalnızca kıl köklerine etki ederek tahrip edilir. Kişilere kıl tipine uygun şekilde yaklaşık, 4 ile 8 seans aralığında sonuç alınır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Başakşehir lazer epilasyon yöntemi, herkese rahatlıkla uygulanabilir oldukça etkili bir yöntemdir. Günümüzde kadın, erkek olmak üzere herkes tarafından tercih edilir. Lazer epilasyon işlemi için herhangi bir sağlık engeli bulunmayan kişilere uygulanabilir.

Egzama, mantar gibi cilt rahatsızlıkları bulunan kişilerin, işlem öncesinde uzman bir doktorla iletişime geçmeleri gerekir. Lazer epilasyon işlemlerinde, kadınların ilk adet döneminden itibaren 1-2 yıl sonra yaptırmaları tavsiye edilir. Halkalı lazer epilasyon öncesinde, işlemi gerçekleştirecek uzman detaylı muayene ve tetkikleri gerçekleştirir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Küçükçekmece lazer epilasyon teknolojinin gelişmesi ile birlikte sağlık, estetik gibi birçok alanda rahatlıkla kullanılmasına olanak sağlamıştır. Başakşehir lazer epilasyon yöntemi, vücutta birçok bölgedeki estetik operasyonlarda çok fazla tercih edilen yöntemlerden birisidir. Bunun yanı sıra tıp alanında, bazı hastalıkların teşhis ve tedavisinde de lazer epilasyon yöntemlerine başvurulur. Vücutta istenmeyen tüylerin kalıcı olarak çözümünde de en etkili yöntem lazer epilasyon işlemleridir.

Lazer Epilasyon Vücutta Hangi Bölgelere Yapılır?

Başakşehir lazer epilasyon, vücuttaki tüm bölgelere rahatlıkla uygulanabilir. Vücutta istenmeyen tüylerin giderilmesinde oldukça etkili olan lazer epilasyon yöntemi; koltuk altı, bikini, genital bölge, kol, bacak, göğüs, sırt, ense, boyun, yüz, bıyık, çene gibi birçok bölgeye yapılabilir.

Lazer epilasyon işlem öncesinde işlemi gerçekleştirecek uzmanla bir ön görüşme yapılarak, kaç seans yapılacağı ve kişilerin kıl rengi ve vücut yapısına uygun şekilde teknikler ve yöntemler belirlenmelidir. Halkalı lazer epilasyon kullandığı son teknoloji lazer epilasyon cihazları ile tüm vücut bölgelerine epilasyon işlemini uygulamaktadır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Başakşehir lazer epilasyon yöntemlerinde; kişilerin cilt yapısına, kıl tipine ve rengine göre farklı yöntemler ve teknikler kullanılır. Tercih edilecek lazer epilasyon tekniği, cihazın dalga boyu, deriye nüfuz etme kapasitesi gibi detaylar belirlenir. Çok yüksek dalga boyunda, hissedilen acı daha fazladır. Lazer epilasyon çeşitleri şunlardır:

Buz Lazer Epilasyon: Buz lazer epilasyon, son günlerde çok fazla tercih edilen ve her vücut tipine uygulanabilir yöntemlerden birisidir. Buz lazer epilasyon yöntemi, diğer yöntemlere göre daha ağrısızdır.

Ruby Lazer Epilasyon: Ruby lazer epilasyon, açık renkli cilt tiplerine uygulanan çok kısa tüyler üzerinde etkili yöntemlerden birisidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon: Bu yöntem, koyu ten ve kıl yapısına sahip kişilerde daha etkilidir.

Diode Lazer Epilasyon: İnce tüylerin giderilmesinde kullanılan bu yöntem, ağrılı bir işlem olduğundan genellikle soğutucu jel ile birlikte uygulanır.

Nd Yağ Lazer Epilasyon: Bu yöntem, diğer tekniklere göre daha fazla acı hissedildiğinden günümüzde çok fazla tercih edilmez. Nd yağ lazer epilasyon, koyu ve açık tenlilerde tercih edilebilir

Lazer Epilasyon Fiyatları

Halkalı lazer epilasyon fiyatları, işlem uygulanacak bölgenin alanına ve kişilere uygulanacak seans sayısına göre farklılık gösterir. Lazer epilasyon yöntemlerinde kişiler için en etkili yöntem belirlenerek, steril ortamlarda uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Küçükçekmece lazer epilasyon kaliteli hizmeti, uygun fiyatlara sunar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı