Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Nedir ve Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nedir?

Başakşehir lazer epilasyon uygulamaları vücutta istenmeyen her tür kıl ve tüylerden kurtulmak için kesim çözüm olarak önerilir. Vücutta istenilen her bölgeye uygulanabilen lazer epilasyon uygulamaları ile seanslar tamamlandıktan sonra her tür kıl ve tüy probleminden kurtulmak mümkün olur.

FDA onayı ile uygulanan lazer epilasyon uygulamaları son zamanlarda medikal sektöründe de sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasında yer alır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Halkalı lazer epilasyon uygulamaları ergenlik önemini tamamlayan hemen her bireyde kullanıma uygun olan bir uygulamadır. Hali hazırda herhangi bir tedavisi bulunmayan, cilt yapısı uygulamaya müsait olan herkes bu tedaviyi tercih edebilir.

Günümüzde hem bayanların hem erkeklerin tercihi olan bu uygulamalar güneşe hassasiyetinden dolayı kış aylarında yoğun olarak tercih edilir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Küçükçekmece lazer epilasyon merkezlerinde gerçekleştirilen uygulamalarda kişilerin ten renklerine ve kıl kökü özelliklerine göre birden farklı teknik tercih edilir. Her biri kendi içerisinde yüksek başarı oranına sahip olan bu yöntemler ile kişiler hangi cilt rengine ve hangi kıl kökü tipine sahip olurlarsa olsunlar kesin çözüm elde ederler.

Kıl köklerinin renklerine ve cilt özelliklerine göre belirlenen lazer epilasyon yöntemleri ile kişiler kısa sürede başarılı sonuçlar alarak istenmeyen her türlü kıl ve tüyden kalıcı olarak kurtulabilirler.

Küçükçekmece lazer epilasyon uygulamalarında temelde kullanılan üç farklı lazer boyutu vardır.  Hangi lazer boyutunun hangi hastalarda tercih edileceği yapılacak ön kontrollerin ardından belli olur. Uygulaması yapılan her bir lazer ışını türü kıllarda farklı anatomik noktalara hitap eder. Her bir yöntemde hem avantaj hem de dezavantaj söz konusu olabilmektedir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Küçükçekmece lazer epilasyon uygulamaları ile ciltte yer alan her tür tüyler kalıcı olarak dökülür ve herhangi bir sağlık problemi yaşamadan süreci tamamlamak mümkün olur. Merkezlerde yapılacak olan ön hazırlığın ardından kililer seanslar halinde lazer uygulamasına katılır ve seansların ardından kalıcı olarak memnuniyet sağlamak garanti olur.

Halkalı lazer epilasyon merkezlerinde gerçekleştirilen epilasyon uygulamalarında Alexandrite, ND yağ, Diode ve Buz lazer gibi birçok farklı teknik kullanılır. Alexandrite lazer uygulamaları 577nm boyunda lazer ışınına sahiptir ve yüksek melonin absorpsiyonu içerir. Cilt özellikleri I ile IV arasında yer alan kişilerde tercih edilen bu yöntem ten rengi çok açık olan ve kıl kökü siyah olan kişilerde tercih edilir.  Bu teknik koyu renkli kişilerde tercih edilmez. Diode lazer yöntemleri 810 nm lazer ışınına sahip cihazlar ile uygulanır. Bu yöntem cilt renkli koyu olan kişilerde güvenle tercih edilebilir. Bu teknik ayva tüylerde fazla etki bırakmaz ancak ince kıllarda oldukça etkilidir.

ND yağ Halkalı lazer epilasyon uygulamaları 1065 nm dalga boyu özelliğine sahiptir. Bu teknik hemen her cilt tüpü için uygunluk gösterir. Bu teknik yaz aylarında da güvenle kullanılabilir. Tekniğin direk olarak deriye temas etmesi nedeni ile ciltte bir miktar acı hissi yaratan bir uygulamadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Başakşehir lazer epilasyon uygulamaları tercihe göre vücutta bölgesel olarak gerçekleştirilebilen uygulamalardır. Yüz bölgesi, dekolte bölgesi, bikini bölgesi kol ve bacak bölgeleri, karın bölgesi gibi birçok farklı bölgede lazer epilasyon hizmeti almak mümkündür. Yine tercihe göre komple vücut olarak da tercih edilebilen Küçükçekmece lazer epilasyon uygulamalarında fiyatlar uygulama yapılacak olan bölgeye öre değişiklik gösterir. Lazer epilasyon uygulamaları hakkında daha detaylı fiyat bilgisi almak ve uygulamalar hakkında merak edilenleri öğrenmek için Halkalı lazer epilasyon merkezler ile iletişime geçilmesi yeterlidir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı