Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Ataşehir lazer epilasyon istenmeyen tüylerin yok edilmesi adına geliştirilen ve her geçen gün teknolojiye bağlı olarak değişen bir tedavi yöntemidir. Lazer enerjisi yardımıyla tüylerin kalıcı ve sağlıklı bir şekilde yok edilmesi amaçlanmaktadır. Kıl kökünde ısının etkisiyle bir tahrip oluşturularak kıl köklerinin bir daha meydana gelmesini engeller. Sadece kıl köklerine etki ederek başka herhangi bir yere zarar vermeden yapılan işlemdir. 12 yaşından büyük herkese istediği her bölgeye uygulama yapılabilir ve kadın ya da erkek fark etmeden herkese güvenle uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylerin varlığı kadın ya da erkek fark etmeden her cinste estetik bir problemdir ve kalıcı bir çözüm olarak Ataşehir lazer epilasyon önerilir. Klasik yöntemler olan ağda, jilet, ip gibi kıl alma yöntemleri lazer epilasyon kadar kalıcı çözümler değildir. Lazer cihazlarından yayılan ısı enerjileri kıl köklerinin işlevini bozmakla görevlidir. Siyah kıllar daha fazla etkilenirken seçilen yöntem dahilinde tüylerde yok edilebilir. Çeşitlerini belirlemek ve uzman bir kişi tarafından yapılması en etkili tedavi yöntemi olacaktır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Ataşehir lazer epilasyon uygulaması öncesi kişi mutlaka uygulama yapılacak merkezle görüşerek bilgi almalıdır. Kişiye uygulama yapılacak zaman belirlendikten sonra gelirken nelere dikkat etmesi gerektiği, net olmamakla birlikte kabaca fiyat bilgisi, ön muayene ve lazer sonrası yapılacaklarla ilgili bilgilendirme yapılır. Kadıköy lazer epilasyon yönteminin belirlenmesiyle kişiye uygun olan lazer dalga boylarıyla kıl köklerine zarar verme suretiyle seanslar başlar ve genellikle 6-12 seans arası sonuç alınması beklenir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Kadıköy lazer epilasyon uygulamaları ilk olarak endüstriyel amaçlı kullanılmıştır ve daha sonra değişiklikler yapılarak günümüze kadar gelmiştir. Günümüz teknolojisine gelene kadar birçok alanda kullanılan lazer yöntemleri en çok kılcal damar tedavilerinde başarılı olmuştur. Bugün ise gelişen teknolojiyle kıl köklerindeki başarılarıyla tercih edilmekte ve başarılı olduğu için herkese güvenle uygulama yapılabilmektedir. Vücudun her bölgesine rahatlıkla uygulanan Kadıköy lazer epilasyon tedavi yöntemleri erkek ya da kadın fark etmeden etkili tedaviler yapmaktadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Estetik merkezlerinde yapılan Üsküdar lazer epilasyon uygulamaları sabit bir fiyat politikasına sahip değildir. Etkileyen faktörlerin başında lazer cihazının kalitesi gelmektedir. Uzman doktor tarafından belirlenen yöntemde kullanılacak olan cihazlar mutlaka FDA onaylı olmalıdır. Doktorun uzmanlığı da önem taşırken aynı zamanda uygulama yapan kliniğin nerede olduğu da fiyatları etkileyen etkenlerdir. Kişilerin kıl yapısı, uygulama yapılacak olan alanın büyüklüğü de fiyatların değişmesine neden olan faktörler arasındadır. Üsküdar lazer epilasyon uygulama öncesi merkezden bilgi almak ve muayene olmak kişiye fayda sağlayacaktır, daha sonra mağduriyet yaşanmasının önüne geçecektir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Üsküdar lazer epilasyon yöntemleri belirlenirken uygulama yapacak kişinin kontrol etmesi ve yapılarına uygun yöntemi belirlemesi büyük önem taşımaktadır. Cilt ve kıl yapısına uygun olan birçok lazer epilasyon çeşidi varken sıklıkla kullanılan buz lazer epilasyondur. Buz Üsküdar lazer epilasyon yöntemi diğer yöntemlere göre daha hızlı sonuç veren bir yöntemdir. İsminden de anlaşılacağı gibi acı hissini buz etkisiyle yok etmektedir. Her bölgeye uygulama yapılabilirken özellikle genital bölgede sıklıkla kullanımı tercih edilir. Bir diğer lazer epilasyon çeşidi foto epilasyondur. Bu yöntemde diğer yöntemlere göre farklı ışınlar kullanılır fakat kalıcılığı diğer yöntemlere göre daha az hatta geçicidir. Düzenli ve seans aralıklarını sıklaştırarak kalıcı hale de getirmek mümkün olan bu yöntem kalıcı olması adına uzun seanslar gerektirdiği için çok tercih edilmez. Önemli olan cildinize ve kılınıza uygun yöntemin belirlenmesidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı