Sponsorlu Bağlantılar

Medyum Nedir? Medyumlar Neler Yapabilir?

Medyum Nedir? Medyumlar Neler Yapabilir?

Medyum, kökeni Latinceye dayanan ve bu dildeki aracı anlamına gelen ‘medium’ kelimesinden türeyen bir kelimedir. Bu kelimenin bizim dilimize geçişi ise Fransızcadan gerçekleşmiştir. Allah vergisi yetenekleri bulunan medyumların, bilim ve teknolojideki yeniliklere ve gelişmelere rağmen bu yetenekleri açıklanamaz. Doğuştan kazanılması sebebiyle de sonradan medyum olunması söz konusu değildir.

Medyumlar Neleri Bilebilirler?

Medyumların sahip olduğu güç öngörüleri nedeniyle birçok konuyu bilebilme yetenekleri vardır. Bu durumun en çok bilinen örneği ise geçmişte yaşananları veya gelecekte yaşanacakları bilebilmeleridir. Bunun yanı sıra işlenmiş suçların bulunamamış faillerini ve kayıp eşyaların yerlerini de bilebilen medyumlar, bir kişi üzerinde büyü olup olmadığını da tespit edebilirler.

Medyumlar Hangi Yetilere Sahiplerdir?

Doğuştan kazanılan birçok yetiye sahip olan medyumlar, normalde gerçekleşmesi mümkün olmayan bazı şeyleri gerçekleştirebilirler. İsimlerinin kelime anlamında da belirtildiği üzere medyumlar, ruhlar alemi ile iletişime geçebilirler ve canlılar ile aralarında bir bağlantı kurabilirler. Bunun yanı sıra kişilerin bir büyünün etkisi altında olup olmadığını bilebilirler ve böyle bir büyünün tespit edilmesi halinde onun bozulmasını sağlayabilirler. Medyumlar ayrıca bir duru görü yetisine de sahiplerdir. Bu yetileri onların olaylara başka boyutlardan bakmalarını sağlar. Bu sebeple de olayların görülmeyen iç yüzlerini ortaya çıkarabilirler. Bir başka yetileri ise kişilerin hayatları hakkında bazı çıkarımlar yapabiliyor olmalarıdır. Bunu da o kişinin doğduğu saatteki yıldızların konumuna bakarak gerçekleştirir.

Medyumun Güvenilir Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bir medyumun güvenilirliğinin tespiti için onun yeteneklerine, yapabildiklerine ve söylediklerine bakmak yeterli olacaktır. Günümüzde çok sayıda sahte medyum olsa da gerçek olanları bu yetenekleri sayesinde onlardan ayrılacaktır. Ayrıca bu sahte medyumların bazıları bu alanda eğitim aldığı iddiasında bulunur. Bu kişilerinde gerçek medyum olmadığının tespiti buna bağlı olarak yapılabilir.

Medyum Olunduğu Nasıl Anlaşılır?

Medyum olunduğuna dair bir tespit yapabilmek için, doğuştan kazanılan bazı yeteneklerin var olması gerekir ve bunların olduğuna işaret edecek bazı belirtiler bulunmalıdır. Bir kişinin medyum olduğuna dair bir tespit yapabilmesi için ruhlarla iletişim halinde olabiliyor ve onlar tarafından tanınıyor olması gerekir. Eğer sorduğu sorulara da ruhlar tarafından cevap alabiliyorsa o kişi medyum olduğu kanısına varabilir. Bunun yanı sıra önsezilerinin kuvvetli olması, olayları öncesinden görebilmesi ve insanların zihinlerinin içine girebilmesi de medyumluğa dair belirtiler arasında yer almaktadır.

Medyumluk ile beraber Aşk Büyüsü, Bağlama Büyüsü gibi büyü türleri hakkında merak ettiklerinize web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı