Sponsorlu Bağlantılar

Meme Dikleştirme

Hakan Teymur

Meme büyütme implantları genellikle kas üstü ve kas altı olarak yerleştirilir. Buradaki kas kelimesinin anlamı göğüs ön duvarında pektoralis majör kasının üstüne mi yoksa altına mı yerleştirileceğidir.

Kas altı yerleşimin avantajı: Daha kalın bir doku tabakası protezi kapladığı için protezin kenarları ele fazla gelmez, daha doğal sonuçlar ve kapsül kontraktürü denilen deformasyon riski daha azdır. Tipik olarak, ameliyat sonrası ağrı, üst kastan biraz daha fazla olabilir. Meme küçültme hakkında aklınızdaki tüm soruları bize sorabilirsiniz.

Supramusküler protez yerleştirilmesi durumunda; Daha ince bir doku tabakası protezi kaplar. Bu ameliyatlardan sonra memenin görünümü daha belirgin olsa da protezin ucunun elle fark edilme riski vardır. Bazı bilimsel araştırmalara göre kas altı yöntemine göre kapsüler kontraktür gelişme riski daha yüksektir. Ameliyat sonrası ağrı genellikle hafiftir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu