Sponsorlu Bağlantılar

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial dolgu Burun yanlarından ağzınızın köşelerine doğru oluşan kıvrımların giderilmesi için uygulanan bir işlemdir. Zamanla derinleşen bu çizgiler yüz ifadesini bile değiştirebilmektedir. Pek çok kişi bu derinleşen çizgilerden bir hayli mustariptir.

Dermal dolgu maddeleri kullanılarak etkili bir şekilde kullanılan en etkili yöntem denebilir. Kıvrımların şiddetine ve ciltteki sarkma gibi durumlara bağlı olarak farklı tedavi şekilleri de kullanılır.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Nazolabial dolgu işlemlerinde doktor öncelikle hastanın burun çizgisi, çene, dudak ve yanak yapısını analiz eder. Kaç dozda ne kadar alınacağına buna göre karar verir. Nazolabial dolguların diğerlerinden farkı tek dozda değil seanslar şeklinde yapılmasıdır.

Diğer yöntemlerde iğnelerle yapılan dolgu işlemi sırasında tek seansta yapılan yoğun dolgu işlemi çok da önerilmez. En sağlıklı olan sonuçlar yaklaşık olarak 6 seans gibi yapılanlardır. Kişilere göre değişiklik olabilir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Nazolabial dolgu fiyatları internet sitelerinde belirtilmesi sağlık bakanlığı tarafından yasaklandığı için uygulamanın yapılacağı hastaneyle görüşülmesinde fayda vardır. Uygulamanın yapılacağı hastaneye, hastanın durumuna ve yaşına ve kaç seansta uygulanacağına bağlı olarak değişir.

Burun dolgu fiyatları tüm kriterler göz önünde bulundurularak ortaya çıkmaktadır. Bu kriterleri de doktor ile hasta birlikte değerlendirmelidir.

Nazolabial Dolgu Estetiği

Nazolabial dolgu genellikle burun ameliyatı konusunda çekinceleri olanların ve ameliyat olmak istemeyenlerin tercih ettiği bir uygulama olup kısa sürede de sonuç almak mümkündür.  Yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir süre içinde gerçekleşir.

Kesi ya da ameliyat olmadan sadece yüzeysel bir uyuşturma ile kolayca uygulanmaktadır. Burun dolgu fiyatları diğer burun ameliyatlarına göre daha ekonomik olduğu için tercih edenlerin sayısı her geçen gün daha çok artıyor.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu dudaklara hacim kazandırmak ve estetik yapısını iyileştirmek için uygulanmakta olan ağrısız bir işlemdir. Kısa süre içinde de uygulanabilmektedir. Dudak yapısı ile ilgili bir özgüven problemi yaşayan kişiler rahatlıkla bu işlemi yaptırabilir. Dudak dolgusu fiyatları yaptırılan merkeze göre değişiklik gösterebilir.

Her tür dolgu maddesi yaşla birlikte doğal olarak kaybedilen cilt dolgunlaştırıcı bir kolajeni uyarmaya ve tetiklemeye yardımcı olmaktadır. En yaygın olan ise çapraz bağlı dolgulardır. Hyalüronik asit sayesinde Ciltte doğal sıkılık ve nemlenme oluşumuna yardımcı olur.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu işlemi uzmanlar tarafından farklı yollarla yapılabilmektedir. Dolguyu yaptıracak hastaya ve beklentilerine göre değişiklik gösterir. 10-15 dakika gibi oldukça kısa bir sürede uygulanabilir.

Ameliyat ile yapılan işlemler daha uzun sürmektedir. En uygun yöntemin uzman hekim ile birlikte beklentilere göre planlanmasında yarar vardır.  Kozmetik bir prosedür olan dudak dolgusu fiyatları da uygulanacak olan yönteme göre değişiklik gösterebilir.

Günümüzde uygulanan en yaygın dudak büyütme yöntemi enjekte edilebilir dermal dolgu metodudur. Pek çok farklı tip dolgu maddesi bulunmaktadır.  En yaygın olanı hyalüronik asit kullanılan yöntemdir. Bu şekilde dudak hacmi istenilen şekilde büyütülebiliyor. Dudak dolgusu fiyatları kullanılan dolgu malzemesine göre belirlenir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun dolgusunun en büyük avantajı işlem esnasında dudak hacmi üzerinde kontrol sağlanabilmesidir. Doktorun uygulamayı yaparken adım adım takip ederek kontrolünü rahatlıkla yapabilecektir. Seansa göre ve hastanın durumuna göre burun dolgu fiyatları da değişebilir.

Bir diğer avantajı kademeli hızlı bir tedavi şeklinin olmasıdır. Elde edilene kadar farklı randevular verilerek tamamlanabilir.

Bu yöntemde oluşan yumrular kolayca çözülür ve daha az morarma oluşur. Sonuçları da kalıcı olmamakla beraber oldukça uzun ömürlüdür. Burun dolgu fiyatları da oldukça ekonomiktir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı