Sponsorlu Bağlantılar

Opak Pp Etiket ve Özelikleri

Opak Pp Etiket ve Özelikleri

Birçok sektörde kullanılan plastik bazlı ve sert yapıya sahip olan etiket türüne opak pp etiket denir. Etiketin hammaddesi plastik olduğu için suya, neme, ısıya ve dış ortamlara karşı koruyucu özelliği bulunmaktadır. Sert yapısı olduğundan dolayı esnemez çok baskı uygulandı zaman kırılabilir.

Etiket Çeşitleri

Günlük hayatta hepimizin kullanmış olduğu ya da gördüğümüz etiketler vardır. Bu etiket çeşitleri opak pp etiket, metalize etiket, şifreli etiket, kazı kazan etiketi, kraft etiket olmak üzere sıralanabilir. Opak Pp etiket türü parlak yapısı bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde ürünleri daha göstermesini sağlamaktadır.

Etiketlerin Özelikleri

Etiketler hammaddesi ve yapısından dolayı kullanım alanları farklı olmaktadır. Opak Pp etiket parlak yapısı olduğu için daha aydınlık alanlarında kullanılmaktadır. Aynı zamanda yırtılmaya karşı dayanıklı özelikleri de bulunmaktadır. Opak Pp etiket barkod makinesi ile basıldığında üzerinde bilgiler daha kolay okunmasını sağlar. Etiketler biri olan kazı kazan etiketi firmalar hediye ve promosyon amaçlı kullanılmaktadır.

Metalize Etiket

Polipropilan etik olarak ta bilinen metalize etiket her iki yüzü parlak olan bir etiket çeşididir. Opak Pp etiket gibi oda suya, neme, ısıya ve dış etkilere karşı koruyucu özelliği bulunmaktadır. Metalize etiket parlak yapısı sayesinde ürünlerin raflarda daha iyi görünmesini sağlar. Metalize etiket aynı zamanda demirbaş etiketi olarak ta bilinir. Kurumlarda ve işyerlerinde bulunan malzemelerin tespit etmek ve sicilleri tutmak için kullanılmaktadır.

Kraft Etiket

Etiketler kullanımlarının farklı olduğu için her alan için farklı etiket türü kullanılmaktadır. Örneğin mağazalarda ürünlerin tanıtımı, ürün yapısı ve özelliklerini gösteren kraft etiket çeşidi kullanılmaktadır. Kraft etiketler kartondan üretildiği için kâğıda göre daha dayanıklıdır. Kraft etiketler ürünlerine zımbalama makinesi yapıştırılır. Ya da etikete açılacak bir delikten ip geçirilerek ürün üzerine bırakılır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı