Sponsorlu Bağlantılar

Penis Kırılması Nasıl Olur?

Penis Kırılması Nasıl Olur?

Penis kırılması çok fazla rastlanmasa da erkeklerin başına gelebilecek en can alıcı sorunlar arasında yer alır. Penis kırılması belirti ile birlikte ortaya çıkan ve gün geçtikçe daha fazla acı veren sorunlardandır. Cinsel ilişki esnasında penisin ciddi derecede travma alma sonucunda kırılma problemi ile karşı karşıya kalınabilir. Penisten ses gelmesi ile başlayan ağrı, şişlik ve morarma kırılmanın meydana geldiğinin daha net habercisidir. Cinsel hazzın sona ermesine neden olan bu durum kısa süre içinde tedavi edilmediğinde büyük komplikasyonlara neden olabilir.

Penis Kırılması Belirtileri

Günümüzde erkeklerde çok nadir görünen sorunlar arasında penis kırılması yer alır. Penis ağır darbeler ya da travmalara maruz kaldığı taktirde kırılma gösterebilir. Penis kırılması belirti olarak ses çıkartabilir. Kırılma sesi ile ereksiyon son bularak cinsel haz da sona erer. Penis kırılması genellikle cinsel ilişki esnasında kadının üst tarafta olmasından dolayı da meydana gelebilir. Penis kırılması belirti olarak şişme, morluk, şiddetli ağrı, idrar yaparken zorluk çekme sorunları yer alır. Çok nadir olarak görülen sorunlar arasında yer alsa da meydana geldiğinde çok ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

Sertleşme Kesin Çözüm Tedavisi

Erkeklerde en sık rastlanan sorunlar arasında sertleşme problemi yer alır. Sertleşmeye kesin çözüm olarak uzmanlar tarafından önerilen tedaviler vardır. Genellikle 40 yaş üstü erkeklerde meydana gelen sertleşmede tedavi olarak haplar, penise verilen şok dalgalar ve penis protezi yer alır. Penisin cinsel ilişki esnasında sertleş görevini en iyi şekilde üstlenen durumlar arasında protez yer alır. Daha genç yaşlarda sertleşmeye kesin çözüm olarak şok dalga tedavisi uygulanır. Sertleşme sorunu tedavi edilmediği süre boyunca kişinin cinsel hayatının sonlanmasına neden olur. Bu nedenle yaş daha fazla ilerlemeden tedavi edilmesi gerekir.

Penis Protezi Nedir?

Mutluluk çubuğu olarak da bilinen penis protezi, sertleşmeye kesin çözüm olarak kullanılan tedavi yöntemleri arasında yer alır. Sertleşme işlevini gerçekleştiremeyen penise yapay penis yerleştirilmesi durumudur. Yapay penis ilişki esnasında yalnızca sertleşme görevini üstlenir. Cinsel istek ve boşalma durumunu etkilemez. Protez sahibi olan kişilerin sperm kaliteleri de zarar görmez. Bu sayede cinsel ilişkiler istenilen seyirde devam edebilir. Penis protezi genellikle silikon bir maddeden yapılır. Bükülebilir ve sabit modelleri de mevcuttur. Bükülebilir model cinsel ilişki esnasında rahatlıkla hareket ettirilebilir.

ESTW Tedavi Yöntemleri

Eswt tedavi yöntemi, sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde uygulanan bir tedavidir. Şok dalga tedavisi olarak da bilinir. Eswt tedavisi fiyatları uygulanacak olan seans sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Genellikle 3 ya da 5 seans olarak yapılan eswt tedavisi problemi daha büyük olan hastalarda artış gösterebilir. Bu durumda fiyatlarda da doğal olarak artış meydana gelecektir. Eswt tedavisinde penis bölgesine bir çelik başlıklı aplikatör yardımı ile dalgalar iletilir. Yalnızca sertleşmede değil farklı pek çok hastalığın tedavisinde de uygulanabilen bir tedavidir.

Eswt Tedavisi Fiyatları

Günümüzde penis sertleşmesi sorunu yaşayan hastalarda en sık uygulanan tedavi yöntemleri arasında eswt tedavisi yer alır. Eswt tedavisi fiyatları uygulama yapan klinik ve uzman doktora göre değişkenlik gösterebilir. Cerrahi bir yöntem olmadığından dolayı fiyatlar genel olarak uygundur. Anestezi gerektirmeden yapılan bir işlemdir. İşlem sonucunda peniste hafif şişlik ve morluklar meydana gelebilir. Kısa süre içinde geçen bir durumdur. Tedavi sonrasında da herhangi bir istirahat gerektirmez. Eswt tedavisi fiyatları daha uygun olan ve en kaliteli tedavi yapan kliniklerden gönül rahatlığı ile hizmet alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı