Sponsorlu Bağlantılar

Penise Şok Dalga Tedavisi

Penise Şok Dalga Tedavisi

Şok dalga tedavisi iç mekanizma ile ilgili olmaktadır. Şok dalga tedavisi peniste yeni damar oluşumlarına neden olmasıdır.  Bu son derece önemli bir buluş olarak bilinmektedir.  Şok dalga tedavisi bir nevi baypas denilen bir işlemdir.

ED1000 Tedavisi Nedir?

ED1000 tedavisi sertleşme sorununun ortadan kaldıran bir tedavidir.  Bu tedavi yöntemi şok dalgaları uygulanarak en üstte yeni damar oluşumu ve var olan damarlarda genişleme sağlanarak sertleşme kalitesinin artırılmasını amaçlamaktadır.  Sonuç olarak 4 yıldır dünyada kullanılan bir yöntemdir.  Bu yöntemde kullanılan cihazla 5 farklı bölgeye uygulanarak işlem gerçekleştirilmektedir.

Bu işlem normalde poliklinik şartlarında uygulanabilir.  Hasta ağrı veya acı duymamaktadır.  İşlem uygulandığında genellikle haftada 2 seans yapılır.  1-2-2-4 seans şeklinde uygulanır.  Bu işlem uygulanmadan önce hastanın sertleşme sorunu belirlenir.

Yetersiz kan gelmesi ile ilgili sebepler belirlendikten sonra tek bir tedavi seçeneği olarak da penise şok dalga tedavisi uygulanır.  Bu tedavi uygulandıktan sonra daha iyi bir sertleşme kalitesi sağlanarak cinsellik açısından avantaj sağlanır.

ED1000 Tedavisi Nerede Yapılır?  

Şok dalga tedavisi penise şok uygulanması veya penisin yeniden canlandırılması gibi diye bahsedilen bir tedavidir. Şok dalga tedavisi özellikle damarsal problemler nedeniyle yani penisi besleyen atardamar problemleri nedeniyle sertleşme problemi yaşayan erkeklerde penise uygulanan ameliyatsız bir tedavi şeklidir.

Cihazın özel bir başlığı bulunur ve bu penisin üzerindeki direkt dokuya uygulanır. Peniste sertleşmeyi sağlayan tüp yapılarına ultrasonik dalga göndererek tedavi sağlanır. Muayenehanede rahatlıkla uygulanan bir tedavidir.

 Penis Protezi Kimler İçin Uygundur?

Sertleşme sorunu yaşayan kişilerde kan akışının sağlanması ve yeni damar oluşturularak ereksiyonun sağlıklı duruma getirilmesi biçiminde uygulanan bir tedavidir.  Ancak şok dalga tedavisinin ve ilaç tedavisinin cevap vermediği durumlarda cerrahi operasyonla penis protezi takılarak hastanın ereksiyon sorunu tedavi edilmiş olur.

 Penise Şok Dalga Tedavisi

Penise şok dalga tedavisi kişinin kendi atardamarları ve bunların küçük dalları farklı sebeplerden dolayı sertliğe maruz kalmışsa yani damar sertliği gibi problemi olduysa şok dalga tedavisi o damarları rejenere ederek kan akışını sağlar.  Bir diğer tedavi şekli ise,  kök hücre kıvamındaki hücreleri uyarıyor ve onlardan yeni damar oluşumu için uyarmış oluyor.

Yani anjiyo enez denilen yeni damar oluşumu da sağlamış oluyor.  Şok dalga tedavisi genellikle 6 seans olarak uygulanmaktadır.  Kolesterol seviyesi çok yüksek olan hastalara ve sigara içen hastalarda penise şok dalga tedavisinin başarısı oldukça düşüktür.  Ama sigarayı bırakan kolesterolü olabildiğince düşüren hastalara tekrar önerilmektedir.

Penis Protezi Operasyon Süreci 

Penis protezi operasyonu günümüzde erkekleri yakından ilgilendiren sorunlardan biridir.  Diğer bir adı mutluluk çubuğudur.  Yapay penis olarak da tanımlanabilir.  Penis protezi silikon alaşımdan oluşan vücut ile uyumlu hiçbir alerjik reaksiyona sebep olmayan protezlerdir.  Hem hekimler hem de erkekler tarafından tercih edilmektedir.  Cinsel ilişki için gerekli olan ereksiyona ulaşamayan erkekler bükülebilir penis protezi ile yeterli sertliği sağlayarak cinsel yaşamlarına devam etmektedir.

Protezin farklı modelleri bulunmakta ve genellikle hekimlerin ve hastaların tercihi 3 parçadan oluşan penis protezleridir.  Bu penis protezinde sertleşme kontrol edilebilir durumdadır.  Penis protezi erkeğin ilişkiye hazır duruma gelmesine yardımcı olur ancak boşalma sorunu çözmez.  Operasyon 45 dakika ile 1,5 saat arasında sürer.  Hasta 2 gün hastanede yatırılır.  Daha sonra pansuman için doktor kontrollerine gelerek 2 ay sonunda normal cinsel yaşamına devam edebilir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı