Sponsorlu Bağlantılar

Penise Şok Dalga Tedavisi Nasıl Yapılır

Penise Şok Dalga Tedavisi

Penise Şok Dalga Tedavisi yeni bir tedavi şeklidir. Bir cihazla penise şok dalga verilir ve bu şok dalga tedavisi yaklaşık olarak 15 dakikalık seansla tamamlanır. Bu sırada hasta hiç bir ağrı ve acı hissetmez.  ED1000 tedavisi penis içindeki ereksiyonu sağlayan ünitelere kan akışı sağlar. Bununla birlikte yeni damar oluşturulur.  Penise Şok Dalga Tedavisi %80 oranında olumlu yanıt verir.

ED1000 Tedavisi Nedir?

Penise şok dalga tedavisi son zamanlarda ortaya çıkan bir yöntemdir.  Burada amaç penise kan getiren damarların kapasitesini arttırmaktır.  Daha önce bu başarılı bir şekilde kullanıldı.  Son 4-5 yıldır kalp krizi geçiren hastalarda damar kapasitenin artırılması yönünde kullanıldı.

Bu deneyimlerden yararlanarak sertleşme bozukluğunun tedavisinde de kullanılmaya başlandı.  Tedavinin herhangi bir yan etkisi yoktur.  Bu tedavi için ağızdan ilaç alıp yarar gören ancak artık ilaç kullanmak istemeyen hastalara uygulanmaktadır.

ED1000 Tedavisi Nerede Yapılır?

ED1000 tedavisi poliklinik ortamında veya muayenehane ortamında penisinin kökleri vücut içerisinde olan kısımlarına ayrı ayrı 4 ayrı bölgeye ses dalgalarının aktarılması suretiyle uygulanır.  Herhangi bir anestezi gerektirmeden günlük hayattan alıp koymadan ortalama 20 dakika süren ağrısız bir işlemdir.

Penis Protezi Kimler İçin Uygundur?

Sertleşme problemi ile ilgili tedavilerde ilaç tedavilerinden sonra son seçenek olarak protez tedavisi önerilir.  Peni protezi iki ana başlıkta ayrılır.  Biri bükülebilen sürekli sert olan protezlerdir.  Diğeri ise pompalı, gerektiğinde şişirilip sertleştirilen kullanılmayacağı zaman yumuşak hale getirilen protezlerdir.  3 parçalı olan protezler genelde önerilen penis protezlerdir. Şişirilebilir penis protezde bir tarafta rezervuar vardır.  Bu mesanenin içerisine yerleştirilir.

Pompası vardır oda testislerin kenarına yerleştirilir. Dıştan bakıldığında hiçbir şekilde protez olduğu anlaşılamaz.  Sönük olduğunda bu katlandığı için hiçbir şekilde sertlik durumu söz konusu değildir. Çok rahatlıkla kullanılabilmektedir.  İlişkiden hemen önce pompaya basılır, pompa rezervuar içerisine sıvı doldurur. Silikon dolarak sertlik sağlanır.  Bu şekilde ilişki normal genç yaştaki kadar kaliteli cinsel ilişki sağlanır.

Bu protezler maliyet olarak biraz daha pahalıdır. Yaklaşık bir buçuk saat süren bir operasyonla yerleştirilir. Hastanede kalış süresi 2 gün civarıdır. Bu protezler ömür boyu garantilidir.  Ameliyatta enfeksiyon riski olmaması için ameliyat sırasında antibiyotik tedavileri uygulanır. Enfeksiyon tamamen sıfırlanır. Bu penis protezi takılan hastalar diğer protezlere göre daha mutlu ve kaliteli bir cinsel yaşam yaşarlar.

Penise Şok  Dalga Tedavisi

Ed1000 tedavisi sertleşme sorunu yaşayan ve bu konuda diğer tedavi yöntemlerini denemiş başarılı olmuş ancak devam etmek istemeyen bunun yanı sıra kalp damar sorunu bulunan hastalarda yeni bir damar oluşturulması sağlanarak sertleşme sorunu ortadan kaldırılır.  Çok basit bir tedavidir.  15-20 dakikalık seanslarla yapılır.

Seanslar muayenehane koşullarında dahi yapılabilir.  Hiçbir anestezi gerektirmez.  Çünkü seans sırasında hasta acı ve ağrı hissetmez.  Penisin iki ya da üç bölgesine şok dalga verilerek tedavi gerçekleştirilir ve böylelikle damarda genişleme sağlanır ve hastanın ereksiyon sorunu ortadan kalkar.

Penis Protezi Operasyonu Süreci

Penis protezi operasyonu hasta hastaneye yatırılarak birtakım tetkikler yapıldıktan sonra yaklaşık olarak bir buçuk saat süren bir operasyonla hastaya penis protezi takılır. Ameliyatın enfeksiyon kapma riski dışında herhangi bir risk yoktur.

Bu bütün ameliyatlarda olabilecek olası risklerden biridir.  Operasyon sırasında operatör bunu bertaraf etmek için antibiyotik tedavisi uygular ve hasta 4-5 gün gibi bir süre hastanede yatırılarak antibiyotik tedavisi devam eder.  Daha sonra hasta taburcu edilir yaklaşık olarak 6 hafta sonra hasta normal cinsel yaşamına devam edebilir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı