Sponsorlu Bağlantılar

Proof of Active Algoritması

Proof of Active Algoritması

Stark Chain özellikleri arasında en göze çarpanlardan biri de Proof of Active algoritması, yani benzersiz dağıtım algoritmasıdır.

Memo Wallet, tersine yarılanma (Reverse Halving) ve çevre dostu madencilik (Green Mining) gibi birçok özelliği içerisinde barındıran Stark Chain, kripto para sektörüne yeni bir tarz getirmeyi hedefliyor. Merkeze bağlı olmadan işleyen bu proje, sahip olduğu özellikler doğrultusunda sektöre, sıra dışı yenilikler getirmeyi başarmıştır.

Proof of Active Algoritması Nedir?

Bu algoritma ile amaçlanan, madencilik sistemi hakkında bilgisi olan veya olmayan herkesin madencilik yapabilmesidir. Proof of Active’in temsil ettiği durum ise madencilik cihazlarının açık ve çevrim içi durumda olarak ödülleri alabilmesidir. Bu algoritmanın bağlandığı koşul ise Ethereum ağı içerisinde meydana gelen her bloğun hash değerinin 5700’e bölündüğünde 1 kalmasıdır.

Sonuç olarak bu algoritmanın en büyük amacının, herkese kolay bir madencilik yapma imkanı sunma olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Üstelik madencilere, kendi bilgisayarlarıyla madencilik yapabilmenin yanı sıra havuz madenciliğine katılma fırsatı da sunuluyor.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı