Sponsorlu Bağlantılar

Psikoloğa Gitmemiz Gerektiğini Nasıl Anlarız?

Psikoloğa Gitmemiz Gerektiğini Nasıl Anlarız?

 

Herkes stres, üzüntü, keder ve çatışma dönemleri yaşar, bu nedenle kendinizi kötü hissettiğinizde, sorun hakkında bir profesyonel psikolog görmenin zamanının gelip gelmediğini bilmek zor olabilir. Görünüşe göre, bazı terapi müdahalelerden faydalanacak olanlar onu yeterince aramıyorlar. Düzenli olarak öfke ya da üzüntüye yenik düşmek, altta yatan bir sorunu işaret ediyor olabilir. Ancak üzerinde durulması gereken başka bir yoğunluk daha vardır: felaketleştirme. Öngörülemeyen bir zorluk ortaya çıktığında, hemen en kötü senaryonun gerçekleşeceğini mi varsayıyorsunuz? Her endişenin süper boyutlu olduğu ve gerçekçi bir sonuç olarak ele alındığı bu yoğun kaygı biçimi, gerçekten zayıflatıcı olabilir.

 

Başa Çıkmak İçin Bir Madde Kullanıyorsanız

 

Bu madde yiyecek bile olabilir. İştahtaki değişiklikler her şeyin yolunda gitmediğinin başka bir işareti olabilir. Hem aşırı yemek yemek hem de yemek istememek, bir kişinin stresle uğraştığının veya kendine bakma arzusuyla mücadele ettiğinin işaretleri olabilir. Bu nedenle stresli zamanlarda daha fazla yemek tüketiyor olabilirsiniz. Bu da sizin hızlı bir şekilde kilo almanıza neden olacaktır.

 

İş Performansında Düşüklük

İş performansındaki değişiklikler, duygusal veya psikolojik sorunlarla mücadele edenler arasında yaygındır.  İşiniz sizi mutlu etse bile, işinizden kopmuş hissedebilirsiniz. Konsantrasyon ve dikkatteki değişikliklerin yanı sıra, yöneticilerinizden veya iş arkadaşlarınızdan işinizin kalitesinin düştüğüne dair olumsuz geri bildirimler alabilirsiniz. Bu, bir profesyonelle konuşma zamanının geldiğinin bir işareti olabilir. Uzman psikologlara giderek psikoloji testleri yaptırabilirsiniz. Bu sayede kendinize uygun tedavi yöntemlerini uzmanınız size önerecektir.

Bu iki durum sadece örneklerden biridir. Online psikolog ihtiyacı hayatın her anında karşınıza çıkabilir. Bir psikoloğa gitme ihtiyacınızı aslında sizin belirlemeniz lazım. Birçok kişi bunu kendine kabul ettiremez. Bunun nedenlerinden biri toplumun kendisine deli gözüyle bakması korkusudur. Profesyonel bir destek almak kesinlikle delilik değil yapılacak en güzel akıllılıktır. Danışmaya ihtiyacınız olduğunu kendinize kabul ettirin. Hayatınızda zorluklar yaşıyorsanız tek başınıza üstünden kalkmaya çalışarak kendinizi daha fazla yıpratmayın her daim bilinçli olun ve hayatın tadını çıkarmak için online terapi alın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı