Sponsorlu Bağlantılar

RFID

RFID

Rfid nedir? Rfid, radyo frekansı tanımlamasının kısaltmasıdır. RFID etiketlerinde kodlanan dijital verilerin radyo dalgaları kullanılarak bir RFID okuyucu ile tanımlanmasını ifade eder. Rfid, etiketlerdeki verileri bir veritabanında depolayan bir cihaz tarafından yakalandığı için barkodlama olarak adlandırılır. Ayrıca RFID, nesneleri bir barkodla izlemek için kullanılan izleme yazılımına göre çeşitli avantajlara sahiptir. En önemli özelliklerinden biri etiketlerin görüş alanı dışında da okunabilmesidir. Ancak barkod okuyucularda optik tarayıcıların hizalanması gerekir. Mağazanızda RFID çözümlerini uygulamak istiyorsanız, RFID çözümlerine bir göz atın.

RFID nasıl çalışır?

Öğe etiketleme, kullanıcıların rezervleri ve varlıkları otomatik ve benzersiz bir şekilde tanımlamasına olanak tanır. Bunu yapmak için radyo frekans dalgalarını kullanır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu