Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Ergenlik döneminden itibaren kadın ve erkeklerde farklı nedenlere bağlı olarak Saç dökülmeleri meydana gelmektedir. 2000’li yılların başında saç ekim operasyonlarının yaygınlaşması ile beraber en çok kullanılan yöntem fut yöntemiydi. Bu yöntemde ense bölgesinde bulunan saç köklerinin deri tabakası ile beraber kaldırılarak saçsız olan bölgeye deri ile beraber nakledilmesi işlemiydi. Bu yöntemde ense bölgesinde dikiş izi kalmakta uygulama yaklaşık olarak 3 saat gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmek ile beraber iyileşmesi çok daha uzun süreler almaktaydı. Günümüzde bu teknik yerini fue tekniğine bırakmıştır. Saç ekimi fue yöntemi ile beraber dikiş izine gerek kalmadan dökülmeye karşı dirençli ense bölgesinden alınan Saç köklerinden dökülmenin meydana geldiği yerlere ekilmesi işlemidir. Bu yöntem sayesinde herhangi bir kesik oluşmadığı için dikiş ve yara ortaya çıkmayacaktır. Bu uygulamayı yapan kişilerde 10 gün gibi kısa bir sürede rutin hayatına dönebilmektedir. Saç ekimi uygulanacak yöntem ile beraber uygulamayı yapan hekimin kişisel becerisi de büyük önem arz etmektedir.

Saç Ekimi Nedir?

İnsanlar birbirleriyle sürekli iletişim halinde yaşayan sosyal bir varlıktır. Özellikle insanların birbirleriyle temasında ilk dikkat çeken yerler arasında saçlar yer almaktadır. Zamanla bu saçların dökülmesi insanlarda ciddi özgüven kaybına neden olmaktadır. Bu durum insanların kendini beğenmemesi ve insanlar tarafından da beğenilmeme endişesine neden olmaktadır. Saç ekimi Bu kaygıları tamamen ortadan kaldırabilecek teknoloji ile bütünleşmiş bu teknolojiyi yakından kullanan cerrahi bir estetik ameliyattır. Günümüzde kullanılan Fue tekniğinde saç kökleri robotik yöntemler kullanılarak alınabilmekte ve uygulamanın yapılacağı yere eklenebilmektedir. Seçim esnasında kullanılan tıbbi cihazlar steril olmak zorundadır. Enfeksiyonlara karşı klinik ortamında ve ameliyat standartlarında saç ekimi uygulaması yapılmalıdır. Saç ekimi sayesinde uygulamayı yapan kişiler saçları dökülmeden önceki saç yapılarına ulaşabilirler.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi uygulaması kısa olmakla beraber kalıcılığı Ömür boyudur. Bütün hayatımızı etkileyecek olan bu uygulamayı yaptırırken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Kullanılacak olan yöntemin verimli en yüksek yöntem ve genel geçer olması gerekiyor. Saç ekimi uzmanlık bilgi birikimi ve en önemlisi deneyim gerektiren bir uygulamadır. Özellikle donar bölgeden alınan saçların titizlikle alınması ve uygulamanın yapılacağı nerede doğru açı ve aralıklarla Ekim işlemi yapılmalıdır. Aksi halde orantısız ve kötü bir görüntü ortaya çıkacaklar. Dökülmeye karşı dirençli Saç köklerinden çıkartılması ve çıkartılan saç köklerinin özel karışımlarla güçlendirilmesi bu uygulama neticesinde de dökülen yere nakledilmesi uygulamanın neticesini daha da başarılı kılacaktır. Saç ekimi yapılmadan önce uygulamanın yapılacağı alana lokal anestezi uygulanarak acı ve ağrı oluşumunu engellemektedir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi uygulamanın yapıldığı merkez ve hekime göre değişiklik göstermektedir. Saç ekimi deneyimle plastik cerrahların yapmaları gereken bir uygulamadır. Özellikle saç ekimi konusunda kendini ispatlamış yerlerin tercih edilmesi başarılı sonuçların elde edilmesini sağlayacaktır. Saç Ekim fiyatları ekilecek alanın boyutlarına ve nakledilecek saç köklerinin sayısına göre de farklılık gösterebilmektedir. Ancak saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin saç ekimi fiyatları ikinci planda kalmaları gerekir bunun yerine daha etkili ve olumlu sonuçlar alacağı merkezleri tercih etmeliler.

Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi özellikle saç dökülmesi sorunu yaşayan ve bunun doğal sonucu olarak kellik meydana gelen bayan ve erkek kişilere uygulanmaktadır. Saç ekiminde cinsiyetin herhangi bir önemi yoktur. Ancak genetik olarak erkekler saç dökülmesine daha yatkın olduklarından dolayı bunun doğal sonucu olarak da saç ekimi daha çok erkekler tarafından tercih edilmektedir. Saç ekimi sayesinde uygulamayı yapan kişiler doğal ve etkileyici saçlara kavuşurlar.

En İyi Saç Ekimi Merkezi

Saç ekimi yaptıracak kişi derin araştırmaları gereken konuların başında saç ekim merkezinin doğru tercih edilmesidir. Uygulamayı yapılacak olan merkezde daha önce bu uygulamayı yapan kişilerin öncesi ve sonrası fotoğraflarının titizlikle incelenmesi gerekir. Aynı zamanda saç ekimi işlemini yapabilecek yeterli donanım ve ekipmana sahip olması profesyonel ve tecrübeli kadrosu bulunan yerlerin tercih edilmesi gerekir. https://www.smilehairclinic.com/ saç ekim merkezleri tecrübeli kadrosuyla uygulamayı yaptırmak isteyen kişilere hizmet vermektedir.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı