Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekiminde Kullanılan Teknikler

Saç Ekiminde Kullanılan Teknikler

Saç ekimi teknikleri olarak birçok isim duyabilirsiniz ancak temelde iki teknikten söz etmek mümkündür. Bunlardan bir tanesi FUT tekniği iken diğeri FUE tekniğidir. Her iki teknikte de başarılı sonuçlar alınır ancak yeni bir teknik olan FUE ile iz kalmaması va daha az ağrıya yol açması öne çıkmasını sağlamıştır.

Saç ekimi fiyatları her iki teknik arasında farklılık gösterebilir. FUT tekniği ile şerit şeklinde çıkarılan saç kökleri vardır. Bu nedenle ense kısmında hafif bir iz kalır. Ancak FUE tekniğinde saç kökleri şerit şeklinde çıkarılmayıp tek tek toplandığından bu şekilde iz kalması söz konusu değildir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi nasıl yapılır sorusuna her iki teknik için de ayrı ayrı yanıt verilebilir. FUT tekniğinde ensenin yukarısından, iki kulak arasındaki bölgeden şerit şekilnde greft alınır ve mikrogreftler haline getirilir. Daha sonra saçsız kısma bu mikrogreftler teker teker ekilir. 4 saat kadar sürebilen bir tekniktir.

Diğer yöntemimiz olan FUE yönteminde ise saç kökü toplanmasında farklı bir yol izlenir. Yani şerit şeklinde greft çıkarılması yolu izlenmez. Saç kökleri ayrı ayrı toplanır ve doğrudan yeni yerlerine nakil işlemi gerçekleştirilir. Bu yöntemle dışarıdan hiçbir iz görülmez. Oldukça da başarılı sonuçlar elde edilir. Saç ekimi fiyatları her iki yöntemde de farklı olacaktır.

Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi operasyonu için kişinin talep etmesi önemlidir. Yani saçlarında seyrelmeden ya da kellikten, kişiler şikayetçi olmayabilir. Eğer böyle bir talep yoksa, saç ekimi yapılmasına da tıbben gerek yoktur. Ancak saç dökülmesi sorununu yaşayan kişi eğer bu durumdan rahatsızlık duyuyorsa, saç ekimi tedavisini yaptırabilir.

Saç dökülmesi problemi genellikle erkeklerde görülür. Ancak bazı durumlarda kadınlarda da görülebilir. Aşırı stres yaşanması durumunda, hormonal bozukluklarda, vitamin eksikliklerinde ya da ilaç tedavileri sonucunda kadırlarda da saç dökülmesi yaşanabilir. Bu durumda onlar için de saç ekimi tedavisi planlanabilir.

Saç Ekimi Sonrası Ağrı Olur mu?

Saç ekimi sonrası hafif şiddette ağrılar yaşanabilir. Bu durumda ağrı kesici kullanarak ağrılarınızın geçmesini ya da hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Saç ekimi fiyatları araştırmanızdan sonra bu başarılı sonuçları elde etmek için bir an önce tedaviye başlayabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonuçları

Her iki yöntemde de alınan sonuçlar memnun edicidir. Özellikle FUE yönteminin daha başarılı ve sıkıntısız bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Yeni ekilen saç köklerinden doğal görünümlü saçlar çıkacağı için, hiçbir şekilde saç ekimi yapıldığı belli olmaz. İnsanlar rahatlıkla eski sosyal yaşantısına devam edebilir. Saç ekimi fiyatları ile karşılaştırdığımızda sonuçların çok daha memnun edici olduğunu söyleyebiliriz.

Saç ekimi konusunda aklınızda tereddüt varsa, daha ayrıntılı bilgiyi hekiminizden talep edebilirsiniz. Tedavi başarısının çok yüksek olduğunu zaten çevrenizden mutlaka duyarsınız. FUE saç ekiminde saç kökleri tek tek toplandığı için herhangi bir kesi söz konusu olmaz. Dolayısıyla bu teknikte iz kalmaz. Zaten FUT tekniğinde kalan iz de belli belirsiz bir izdir.

Saç Ekimi Fiyatları 2020

Saç ekimi fiyatları için öncelikle uygulanacak olan tekniğe karar vermek gerekir. Günümüzde ağırlıklı olarak uygulanan saç ekimi tekniği FUE yöntemidir. Bu teknikle son derece doğal görünümler elde edilebilir. Saç kökleri doğal çıkış yönüne uygun olarak yerleştirildiğinden dolayı, dik görünme gibi bir durum yaşanmaz.

Ayrıca saç ekimi yapılacak olan bölgenin genişliği de fiyat üzerinde etkili olur. Bu nedenle ön muayene ile hem hekimle görüşme yapılır hem de fiyat konusunda ayrıntılı bilgi alınabilir. Saç ekimi fiyatları günümüzde oldukça uygun aralıklardadır.

https://www.smilehairclinic.com/ ß hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı