Sponsorlu Bağlantılar

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır? 

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Başakşehir selülit tedavisi olarak yapılan bu tedavi yöntemleri farklı cihazların, spor ve diyetin birleşmesi sonucunda başarılı bir çözümü beraberinde getirmektedir. Günümüzde bu tedavi yöntemleri arasında en fazla tercih edilen yöntemler arasında bulunan lazer tedavisi teknolojik cihazlar yardımı ile uygulanmaktadır. SmoothAhapes XV olarak adlandırılan bu cihaz selülitin kalıcı olarak tedavisinde büyük bir aşama kaydetmiştir.

 

Ameliyat gerektirmeyen bu uygulama 4 aşamadan oluşmaktadır. İnfrared ışık, selülit oluşmuş alandaki yağ hücrelerinin geçirgen özelliğini ortaya çıkarmaktadır. Diod lazer ise bu ortaya çıkarılmış fazla yağın eritilerek sağlıklı bir görünüme kavuşulmasına destek vermektedir. Sonrasında masaj cihazı ile vakum yapılarak fazla yağ miktarının vücuttan çıkartılması sonucunda selülit tedavisi gerçekleştirilmiş olmaktadır. Başakşehir selülit tedavisi bu alanda en fazla tercih edilen tedavi alanlarındandır.

 

Selülit Tedavisi Nedir?

 

Selülit tedavisi, cilt üzerinde çoğunlukla kalça kısımlarının arka ve yan taraflarında oluşan çukurluklar ve pürüzlerin yok edilmesi için günümüzde sıklıkla kullanılmakta olan tedavi yöntemleri arasındadır. Kesin bir nedeni belirlenemeyen bu selülit tedavisinde yüzde yüz etki gösteren bir tedavi süreci bulunmamaktadır. Geçici olarak estetik bir görünüm sağlanmasına olanak sağlayan tedavi yöntemleri arasında sağlıklı beslenme yolu ile fazla kilolardan kurtulmak, lazer ve radyo frekans seçenekleri, gibi yöntemler yer almaktadır. Özellikle Başakşehir selülit tedavisi uygulamalarında bu cilt sorunu kısa zamanda ortadan kaldırılmaktadır.

 

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları 

 

Her geçen gün giderek yaygınlaşmakta olan lazer epilasyon kullanım alanları bakımından da sürekli çeşitlilik göstermektedir. Farklı birçok teknik ile uygulanan bu epilasyon yöntemleri insan vücudunda tüylü bölgelerde de farklılıklar içermektedir. İkitelli lazer epilasyon bölgesel alanlarında kol, bacak, sırt, genital bölge ve bikini bölgesi yer alırken gelişen yeni teknolojiler ile birlikte çene, bıyık ve dudak üstü bölgeleri de bu epilasyona uygun bölgeler olarak eklenmiştir. Tüm bu bölgelere farklı çeşitler ile uygulanan ikitelli lazer epilasyon teknikleri oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

 

Lazer Epilasyon Fiyatları 

 

Ülkemizde oldukça yaygın bir estetik uygulaması olan lazer epilasyonun bu derece etkili olması lazer fiyatlarının uygun niteliklerde olmasından kaynaklanmaktadır. Birçok farklı çeşitte uygulanan bu lazer epilasyon yöntemleri fiyat farklılıklarını da beraberinde getirmektedir. İkitelli lazer epilasyon merkezlerinde kullanılan farklı lazer cihazları, uzman doktor tercihi ve tercih edilen yöntemin kullanılabilirliği gibi konular fiyat etiketi üzerinde oldukça büyük etkilere sahiptir. Bu nedenle ikitelli lazer epilasyon alanında ki fiyat listesi bir sabitlik göstermemektedir.

 

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir? 

 

Günümüzde epilasyon alanında çığır açmış olan farklı teknikler ile estetik alanındaki yerini alan lazer epilasyon Ruby, ND yag, Diode, Alexandrite gibi teknikler kullanmaktadır. Her birinin kendine has özellikleri bulunan bu teknikler çoğunlukla kişilerin cilt renklerine göre uygulanabilirliği ile birbirinden ayrılmaktadır. Başakşehir lazer epilasyon olarak önerilen epilasyon türü çoğunlukla Diode tekniğini benimsemektedir. Bu epilasyon türü yalnızca ince tüy yapısına sahip olan alanlarda uygulanabilir olan bir epilasyon yöntemidir. Bu nedenle özellikle yüz ve boyun alanlarında uygulanmaktadır.

Jel yardımı ile uygulanan bu çeşitte ışın uygulaması oldukça yakın alandan yapılmaktadır. Bu nedenle fazla hijyen içermeyen bir uygulamadır. Başakşehir lazer epilasyon alanında uygulanan çeşitler arasında Ruby lazer çeşidi de etkilidir. Bu çeşit de kısa boylu olan tüyler üzerinde oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Çok az acılı olan bu yöntem tüm cilt renklerinde uygulanmaktadır.

 

Özellikle dudak üstü bölgelerde sıklıkla kullanılan bu çeşit de ten rengi kadar tüylerin kalınlığı, derinliği, hassa cilt yapısı oldukça büyük önem içermektedir. Başakşehir lazer epilasyon farklı çeşitler ile giderek yaygınlaşmakta olan uygulamalar arasında ilk sıradadır.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı