Sponsorlu Bağlantılar

Tarih Bilgisini Geliştirmek için Doğru Kaynak

Tarih Bilgisini Geliştirmek için Doğru Kaynak

Tarihle ilgilenen, az bilinen tarihi olaylar hakkında okumalar yapan kişiler için Tarih Kolik adresinde sağlam bir içerik hazırlanmıştır. Her geçen gün yenilenen ve daha da zenginleştirilen içerikler Türk ve dünya tarihinden önemli bilgiler ihtiva eder.

Tarihi bilgiler konusunda yeterince araştırılmamış, tarih biliminin kullandığı metotlara uygun hazırlanmamış iddia ve içerikler zamanla ciddi bir bilgi kirliliğine neden olur. Bu nedenle tarihi kaynaklar hazırlanırken dikkatli olunmalıdır. Burada bu dikkat ve özen maksimum düzeyde gösterilir. Yanlış bilgilerin kullanılmaması için içerikler, uzman kişiler tarafından doğru kaynaklardan faydalanılarak hazırlanır.

Sitede Bulunan Kategoriler

Sitede aranan bilgilerin kolay bulunabilmesi ve disiplinin sağlanabilmesi için kategoriler hazırlanmıştır. Kategoriler içinde Atatürk, videolar, medeniyetler tarihi, mitoloji, sanat tarihi, tarihi olaylar, tarihi kahramanlar, yanlış bilinen doğrular, sağlık ve tarih, dinler tarihi, sinema tarihi gibi başlıklar bulunur.

Sitede bazı genel konularda ve eğlence içerikli başlıklarda okurların da yazı yazarak katkıda bulunmasına zemin hazırlanmıştır. İsteyenler “Sen de yaz” adlı bölümden paylaşımlarda bulunabilir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı