Sponsorlu Bağlantılar

Umut Ahmet Beceren’in Yeni Single’ı Çıktı

Umut Ahmet Beceren

İrfan Özata’nın Hasret Türküsü ve Masal adlı eserlerinin  de söz yazarı ve bestecisi olan Umut Ahmet Beceren 2017 yılında ilk single’nı çıkararak sevenleriyle buluştu. “Gece Mavisi” adlı eseriyle müzik severlerin karşısına çıkan sanatçı, Türkiye’nin tanınmış müzisyenlerinden destek alarak başarılı bir çalışmaya imza attı.

Alışılagelmiş temaların dışına çıkan başarılı sanatçı, ayrılık temalı şarkıların yerine kavuşma anının sevincini ve hüznünü birlikte anlatan çalışmalara yoğunlaştı. İncesaz ve Ezginin Günlüğü gibi çalışmalarla tanınan aynı zamanda Erkan Oğur’la yaptığı düetle yine adından söz ettiren Derya Türkan’ın kemençesiyle eşlik ettiği single da Türkiye’nin tanınan müzisyenlerinden  Rubato grubundan Göksun Çavdar klarnette, Caner Güneysu, Eylem Pelit, Udi Yıldıran Güz gitarda ve Behsat Boran ise davulda eşlik etmişti.

Yine Aranjör İsmet Taşçeşme’nin katkılarıyla Bahçekat Ses Kayıt Stüdyosunda kaydedilen  single için o dönem klip çekilmiş ve şarkının gerçek yaşanmışlığına atıfta bulunularak H.Mücahit Pehlivan yönetmenliğini yaptığı klipte Umut Ahmet Beceren’in eşiyle birlikte müzisyen dostları rol almıştı.

Beste yarışmalarında da ödülleri bulunan başarılı sanatçı, “Eski Serseri” isimli yeni şarkısıyla müzikseverlerle tekrar buluşuyor. Doksanlı senelere dem vuran samimiyet ve tınıları bugünlere taşıyan Umut Ahmet Beceren genç nesli günümüz şartlarında daha az karşılaşılan popüler kültürün dijital kalıplarından arındırıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı