Sponsorlu Bağlantılar

Uyuşturucu Madde Ticareti Davası

Uyuşturucu Madde Ticareti Davası

Uyuşturucu üretimi suçu: Bir maddenin veya uyuşturucu maddenin işlenerek başka bir ilaca dönüştürülmesini ifade eder. İmalat, işlenen maddenin doğasını değiştirmelidir. Uygulanan işlem maddenin kalitesini değiştirmiyorsa veya mevcut kalitesini uzun süre korumayı amaçlıyorsa ilaç imalatından söz etmek mümkün değildir. Ayrıca ilaç hazırlamada kullanılan araç ve gereçler ve yer ilaç hazırlamaya uygun olmalıdır. Özellikle olay yerinde ele geçirilen aletlerin imalata uygun olup olmadığı Adli Tıp Kurumu tarafından sorulmalıdır. Uyuşturucu madde ticareti davası önemli bir davadır.

Uyuşturucu madde ithal etme suçu: Uyuşturucu veya uyarıcı maddelerin izinsiz veya izne aykırı olarak yurt dışından yurda getirilmesi halinde, uyuşturucu veya uyarıcı madde ithal etme suçu Kanunun 188 inci maddesinin 1 inci fıkrasında düzenlenir. T.C. Uyuşturucu veya uyarıcı maddenin gümrük kapısından veya gümrük kapısı dışında kara, deniz ve hava sınırlarının herhangi bir yerinden yurda girmesi fark etmez, suçun Türkiye siyasi sınırlarına dışarıdan getirilmesi yeterlidir. EYT davası ile ilgili güncel bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu