Sponsorlu Bağlantılar

Vajinal Beyazlatma İşlemi

Çok sayıda bayan genital bölgesinin koyu renkli olmasından şikayetçi olmaktadır. Genital bölgede rengin koyulaşması, kararması, kahverengi-siyaha yaklaşan lekelenmeler vb. hoşa gitmeyen bir görüntüye yol açabilir. Yapısal olarak, yani genetik olarak genital bölge koyu renkli olabilmektedir. Bunun dışında genital bölgeye uygulanmış olan ağdalar, epilasyonlar veya gebelik dönemi de genital bölgede renginin koyulaşmasına, kararmasına neden olabilmektedir.

 

Lazer İle Yapılan Genital Bölge Renk Açma -Vajina Beyazlatma Yöntemi

 

Genital bölge vajina beyazlatma işleminde lazer uygulaması yapılırken her bölgeye işlem yapılabilmektedir. Günümüzde kullanılan lazer ile genital bölgede renk açıcı tedaviler; genital bölge beyazlatma işlemleri, genital bölge renk ağartma ya da genital alan renk açma tedavileri olarak adlandırılmaktadırlar. Lazerle vajinal beyazlatma ‘labial whitening olarak da bilinmektedir.

Bu alandaki kararmadan çok rahatsız olan ve cinsel hayatları da etkilenen kadınlar için oldukça etkili olan ve dermatolojinin sunduğu çok gelişmiş bir teknolojik işlemdir.

 

Genital bölge beyazlatma için lazer tedavisi dışında bu bölgeye özel solüsyon uygulamaları ile bu bölgenin beyazlatılması, mezoterapi ile birlikte de genital bölgede rengin açılması da mümkündür.

 

Lazer İle Vajnal Bölge Renk Açma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

 

Lazer ile yapılan vajinal beyazlatma genital bölge beyazlatma tedavileri yaklaşık olarak 15-20 dakika sürmektedir. İşlem öncesi lokal anestezik biçimde krem uygulaması ağrı hissini ortadan kaldırmaktadır. Lazer ile genital bölge beyazlatma genel anestezi yani uyutma gerektirmeyen bir işlemdir. İşlem sırasında verilen lazer ışığıyla birlikte cildin dermis tabakasında yer alan ve koyulaşmaya neden olan melanin pigmentini üreten ‘melanosit’ hücreleri tahrip edilerek, vajinal beyazlatma sağlanmaktadır.

 

Lazerle renk açma işlemi bazen tek seans olabilirken bazen de birkaç seans sürebilmektedir. İşlem son derece kolay ve güvenli yapılmaktadır. İşlemden sonra hemen normal hayata dönülebilmektedir.

 

Bazen genital bölgede oluşan renk açılması, ağarma çok hızlı bir şekilde görülürken bazen de işlem yapıldıktan sonra genital bölgenin renginin açılması yaklaşık 1 ay kadar sonra olmaktadır. Hastaların tedavi sürecine sabır göstermeleri ve bunun bilincinde olmaları gerekmektedir. Bazen tek seans yeterli olabilirken bazen 2.ve 3. seanslar da gerekebilir. Tedavinin süreci her hastada yapısal olarak farklılık göstermektedir. Her hastanın tedaviye verdiği cevap değişkendir. Fakat sonucunda genital bölge renk açıcı lazer işlemi başarıyla sonuçlanmış olmaktadır.

 

Lazerle Genital Bölgede Renk Açma İşlemi Ağrılı mıdır?

 

Ağrı hissedilmemektedir. İşlem öncesi genital alana uygulanan anestezik ilaçlarla birlikte ve daha sonrasında yapılan lokal enjeksiyonlar sayesinde işlem sırasında hissedilen ağrı hissedilmeyecek kadar asgari düzeye indirilir.

 

Lazerle Genital Renk Açma İşlemi Kimlere Uygulanmaktadır?

 

Genital alanda renk koyulaşma sorunu yaşayan bayanların, 18 yaşından büyük ve hamile olmayan her kişiye uygulanabilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı