Sponsorlu Bağlantılar

Yağ Aldırma Ameliyatı Nedir?

Yağ Aldırma Ameliyatı Nedir?

Yağ aldırma ameliyatı günümüzde çok sıklıkla yapılan ve uzun yıllardır yapılan estetik operasyonlardan biridir.  Yağ aldırma ameliyatı fiyatları 2020 genellikle karın kalça basen ve vücudun daha çok bölgesel yağlanmanın yoğun olduğu bölgelerden yağların kanüller yardımıyla parçalanarak çekilmesi ve vücut hatlarının sıkılaştırarak biçim verilmesi işlemidir. Yağ aldırma operasyonu uzun yıllardır yapılan operasyonlardan biridir.  Ancak günümüzde yağ aldırma operasyonu teknikleri teknolojinin gelişmesi ile oldukça çeşitlilik kazanmıştır.  Farklı teknikler uygulanarak günümüzde yağ aldırma operasyonu yapılmaktadır.  Bu konuda hangi tekniği uygun olduğunu hastanın durumu ve hekimin önerisi belirlemektedir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Yağ aldırma ameliyatı son yıllarda farklı tekniklerle gerçekleştirilmektedir.  Bugün hala kullanılan klasik yağ aldırma yönteminin yanı sıra farklı tekniklerle de bu operasyon yapılmaktadır.  Yağ aldırma ameliyatı fiyatları 2020 yöntemindeki mantık yağlanmanın olduğu bölgelerde milimetrik küçük kesiler açılarak oradan kanüller yardımıyla yağların parçalanarak çekilmesi işlemidir.  Parçalanan ve eriyen yağlar rahatlıkla vakumla çekilir.  Genellikle bu bölgelerde iz kalmaz ancak olası minik izlere karşı genellikle o izler derinin kat yerlerinde ve çamaşırın iç kısmına gelecek şekilde ayarlanır.  Bazı durumlarda yağ aldırma işlemi lazerle eritilerek gerçekleştirilmektedir.  Son yıllarda çok fazla gelişmiş liposuction teknikleri uygulanmaktadır.  Yağ aldırma ameliyatında hangi tekniğin kullanılacağına hasta ile doktor ortak karar verir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Öncesi

Yağ aldırma ameliyatı öncesi hasta hekim ile görüşülür ve operasyonun hangi hastanede hangi teknikle yapılacağı konusunda hasta bilgilendirilir.  Bunun yanı sıra ameliyattan önce hekim hastanın kronik hastalığı olup olmadığını daha önce ameliyat geçirip geçirmediğini ve sürekli kullanmak zorunda olduğu ilaçların olup olmadığını sorup öğrenir.  Çünkü bu anamnez ameliyattan sonra herhangi bir sorunun yaşanmaması için gereklidir.  Yağ aldırma ameliyatı fiyatları 2020 operasyon öncesi özellikle sigara içen kişilerin 2-3 hafta öncesinden sigara içmeyi bırakmaları önerilir.  Çünkü sigara içen insanlarda iyileşme süreci uzun olur ve bu hasta açısından ıstıraplı bir süreç haline gelir.  Hangi anestezinin yapılacağı hastanın yağ oranına ve ne kadar yağ alınacağına bağlı olarak değişiklik gösterir.  Ayrıca ameliyattan önce hekim tarafından hastaya birtakım testler yapılır ve durum ayrıntılı olarak değerlendirildikten sonra operasyon gerçekleştirilir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası

Yağ aldırma ameliyatı fiyatları 2020 kısa süre sonra herhangi bir sorun çıkmaması durumunda hasta kısa süre sonra günlük hayatına dönmektedir.  Ancak birtakım aktivitelere belli bir süre ara vermek zorundadır.  Örneğin havuza 1- 2 aydan önce girmemelidir.  Yağ aldırma ameliyatı sonrası hastada ciddi anlamda gözle görülür bir incelme ve sıkılaşma görülür.  Yaklaşık 15 gün hasta sürekli korse giymek zorundadır.  Daha sonra ise yalnızca gece veya gündüz olmak üzere yarım gün giymesi istenebilir.  Yağ aldırma ameliyatı fiyatları 2020 temel sebebi zayıflama değil vücudun belli bölgelerinde biriken yağların alınmasıdır.  Dolayısıyla o bölgelerdeki yağlar alındıktan sonra vücut estetik olarak sıkılaşır ve biçimi estetik bir biçime kavuşur.  Yağ aldırma ameliyatı fiyatları 2020 ameliyat sonrasında hekimin önerileri dikkatlice uygulandığında hiçbir risk oluşmaz ve hasta kısa sürede iyileşir.

Yağ Aldırma Fiyatları 2020

Yağ aldırma ameliyatı fiyatları 2020 yılı için mutlaka belirlenmiştir.  Ancak yağ aldırma veya diğer başka operasyonlar hakkında fiyat vermek özel konulardan biridir.  Yağ aldırma estetik operasyondur.  Estetik operasyonlarda hekimin başarısı bu konuda yaptığı başarılı ameliyatlardan oluşan referansları,  operasyonun hangi hastanede gerçekleştirileceği,  hangi tekniğin kullanılacağı gibi birçok konu ameliyat fiyatlarını değiştiren konulardır.  Dolayısıyla bu konuda en sağlıklı olan hekimle hastanın ilk muayene de ameliyat günü kararlaştırılırken fiyatları konuşmaktır.  Bu en sağlıklı biçimdir.

https://www.savranklinik.com/liposuction-fiyatlari/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı