Sponsorlu Bağlantılar

Yanak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır?

Yanak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır?

Bişektomi denilen yanak inceltme estetiği giderek yaygınlaşan bir operasyondur. Özellikle dış görünümüne önem veren ve ters üçgen bir yanak görüntüsü elde etmek isteyen kişilerin ilk başvuracakları yöntem yanak inceltme işlemleridir. Her iki yanağın iç kısımlarından yapılan kesi işlemleri ile fazla yağ dokuları çıkarılır ve elmacık kemikleri daha bir keskin yapı oluşturur. Bu işlem ile yüzün orantısı tam manasıyla sağlanmış olur. Çünkü bazı bayanlar zayıf olmalarına karşılık tombul bir yüze sahip oldukları için kilolu görünürler. Bu görüntüden rahatsızlık duyanların yaptırdığı bişektomi ameliyatı ile estetik bir yüz güzelliği meydana çıkar.

Bişektomi Nedir?

Bişektomi estetik bir yüz görünümüne sahip olmak isteyenlerin yaptırdığı bir ameliyat çeşididir. Aşırı iri ve yanaklar bişektomi ile inceltilmeye çalışılır. Yanağın içerisindeki fazla yağ dokusu kontrollü bir şekilde alınır. Kalıcı bir işlem olan bişektomi ile yanak ve çevresine şekil verilir.

Yanak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır?

Bişektomi yanaktan fazla yağ dokusunun alınma operasyonudur. İşlem iç kısımdan gerçekleşir. Her iki yanağın iç kısmından kesiler açılır. Burada yer alan hava boşluklarından ilerlenir ve yağ dokusu alınır. Kolay bir operasyon olduğu için hastalar kısa sürede toparlanarak normal hayatına dönüş yapıyor.  Bu işlem daha çok yuvarlak yüz ve tombul yanak kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Bu yöntemi son zamanlarda erkeklerde kullanmaya başladılar. Bişektomi sırasında uzman kişiler gelen hastaların isteklerini dikkate almalılar ve istedikleri görünümü elde edecekleri bir operasyon yapmalıdırlar. Doğru bir işlem maksimum memnuniyet salar.

Bişektomo Fiyatları

Bişektomi ağrılı bir ameliyat değildir ve çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşir. İşlem sırasında lokal anestezi verilerek yanak bölgesi uyuşturulur. Bişektomi fiyatlarını gidilen hastane ve tercih edilen uzman doktor belirler. Çünkü her doktorun yapacağı işlem doğrultusunda bir fiyat talebi olur. Bu özelliklere göre işlemi başlatmak gerekir ve fiyatları net bir şekilde öğrenmek daha iyi olacaktır.

Meme Büyütme Nedir? Nasıl Yapılır?

Meme büyütme küçük göğüslü kadınların yaptırmak istedikleri bir işlemdir. Bu işlem sonucunda daha hacimli ve dik görünümlü göğüslere sahip olmak mümkündür. Meme büyütme ameliyatları hastanın isteği ya da doktorun tavsiyesi üzerine iki şekilde gerçekleşebilir. Birincisi kişinin vücudundan alınan yağ dokuları ile meme büyütme işlemine başlanır. İkincisi ise hazır protezler yardımı ile ameliyat yapılır. Meme büyütme ameliyatı sırasında göğüs farklı şekillerde açılmaya çalışılır. Bunlar içerisinde en iyi sonuç veren ve sağlıklı operasyon göğsün alt kısımdan açılması ve içerisine protezlerin yerleştirilmesi işlemidir. Meme altından yapılan girişler sırasında kişilerin diğer dokularının zarar görme ihtimali de azalır. Operasyonun yapılmasında hastanın yaşı, omuz genişliği, sarkma ve göğüslerdeki eşitsizlikler ana etkenlerdir.

Meme Büyütme Fiyatları

Meme büyütme fiyatları yapılacak işlemin boyutuna göre değişiklik gösteriyor. Hastanın işlem sırasında sadece göğsü büyütülecekse tek fiyat belirlenir. Fakat meme büyütme dışında meme dikleştirme ya da daha farklı işlemlerin alınmak istemesi fiyatlarda değişikliğe neden olacaktır. Sağlıklı bir sonuç elde etmek için fiyat konusunda ayrıntılı bir şekilde uzman kişiler ile görüşmek gerekir.

Meme Büyütme Ameliyatının Sonuçları Nelerdir?

Meme büyütme ameliyatı ile kadınlar istedikleri estetik görünümü elde ederler. Böylece daha orantılı bir vücut yapısına sahip olurlar. Ameliyat sonrasında ilk bir kaç gün göğüslerde dolgunluk hissi olabilir o da zamanla alışma ile geçecektir. Meme büyütme ameliyat sonrasında kilo alma ve kilo verme konusunda dikkatli davranmak gerekir. Bu durum göğüslerin sarkmasına neden olabilir.

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı