Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Furkan Başkak’ın Kaleminden Yüksek Promil Hüzünlüyüm

Anlam karmaşalarına kendi penceresinden bakarak, ustaca kaleme alan yazar Furkan Başkak kimdir, nerelidir sorularına yanıt ararken, Yüksek Promil Hüzünlüyüm kitabı hakkında ki merak edilenleri de inceleyeceğiz.

Kendi anlatımıyla; yazar Furkan Başkak kimdir?

Kendini tanımak zor meziyet, kendini anlatmakta noksan kalmıyor. Kolay yolu seçip, nerelisin, ne vakit doğdun şeklinde soruları cevaplandırarak başlamak istiyorum. 3 Şubat 1992 tarihinde, Malatya’da dünyaya geldim. Çocukluğumu Malatya’nın ara sokaklarında doyasıya yaşadığımı söyleyebilirim. Gençlik yıllarımı da aynı biçimde doyasıya yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum.

Eğitim hayatımın bir ismi olsa, ona “yıkıntı” derdim. Fırat Üniversitesinde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünü okumaya başladım. Eğitimin beşinci yılında, okuduğum parçaya ilişkin olmadığımı anladım ve kısmı bıraktım. Eş zamanlı olarak okuduğum Anadolu Üniversitesi’nin Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler programından mezun oldum. Yine kendimi ait hissetmediğim bir bölüm olduğunu düşündüğümden, Fırat Üniversitesinde Fizyoterapi kısmına başladım. Okumak için ehil hevesimin kalmadığını düşündüğümden oradan da ayrıldım.

Furkan Başkak’ın yazarlık hayatı

Katıldığı televizyon programında minik yaşlardan itibaren yazmaya meraklı olduğunu dile getiren Başkak, 2000’li yılların başlarından itibaren kişisel blog üzerinden yazılar paylaşmaktadır. 17 yaşlarında ise mahalli gazetelerde köşe yazıları yayınlamıştır. 16 yaşından itibaren hayalini kurduğu Yüksek Promil Hüzünlüyüm kitabı ise 2022 yılında raflarda yerini alarak oldukça okuyucu beğenisine sunuldu.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu