Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Bir İş Ve Reklam Alanı Olarak Influencerlık

Yeni Bir İş Ve Reklam Alanı Olarak Influencerlık

Özellikle pandeminin bize kattığı özelliklerden bir tanesi tam anlamı ile dijital dünyaya bağımlı bir şekilde yaşamak oldu. Artık derslerimizden alışverişimize, toplantılarımızda mesajlaşmamıza her şeyimizi internet üzerinden yapıyoruz. Haliyle reklamcılık sektörü de internete yöneldi ve influencerlık denilen bir meslek ortaya çıktı.

Reklam Verenler Artık Influencerlara Ulaşmak Zorunda

Eskiden televizyondan yapılan reklamcılık yerini internete bırakınca reklam verenler iş birliği yapmak için doğru Instagram influencer ile iletişime geçmek zorunda kaldı ve sayıları sürekli artan influencer marketing furyasında doğru kişiye reklam vermek gün geçtikçe zorlaşıyor.

Bu ihtiyaç neticesinde ortaya fenıbase çıktı. Fenobase reklam verenler ve influencerleri ortak çatıda buluşturan yeni nesil bir platform. Reklam verenler fenobase üyeliği ardından siteye reklam yapmak istediği sosyal medya kanalı ve reklam vereceği alan bilgilerini giriyor. Bu bilgiler ışığında fenobase reklam verene iletişim kurabileceği influencerların listesini çıkarıyor. Bu adımdan sonra reklam veren elindeki listedeki influencerlar ile iş birliği kurmak amacıyla görüşmeler sağlıyor ve hitap ettiği kitleye reklam verme şansına kavuşuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı