Sponsorlu Bağlantılar

Yetişkinlerde şaşılık tedavisi

Yetişkinlerde şaşılık tedavisi

Şaşılık her yaşta görülebilen bir göz sağlığı problemidir. Bu problem yetişkinlerde meydana geldiğinde de aynı şekilde tedavi edilebilir. Yetişkinlerde şaşılık tedavisi için ilerlemesi durumu söz konusu değilse gözlük ile tedavi yeterli olmaktadır. Gözlük tedavilerinin yeterli olmadığı durumlarda cerrahi işlemler önerilmektedir. Uzman hekimlerin yapmış olduğu cerrahi işlemler 40-45 dakika gibi sürede gerçekleşir ve kişi günlük hayatına 1 hafta içerisinde dönebilir. Fakat ameliyat korkusu olan kişiler botoks tedavisiyle şaşılık rahatsızlıklarını giderme yoluna gidebilir. Her yöntem hastalığın ilerlemesine bağlı olarak başarı sağlarken en etkili ve kalıcı olan yetişkinlerde şaşılık tedavisi ise cerrahi operasyon olarak önerilmektedir.

Göz kayması ameliyatı

Göz kayması şaşılık olarak bilinen ve kişiyi görüntü itibariyle de dahil olmak üzere oldukça rahatsız eden bir durumdur. Şaşılık tedavilerinde ilk olarak gözlük ve ilaçlarla önlem alınırken ilerleyen durumlarda çözüm bulunamadığı zaman mutlaka göz kayması ameliyatı önerilir. Göz kayması ameliyatı en etkili çözüm olup kısa süren lokal anestezi altında gerçekleşen bir operasyondur. Kişinin gözlemlenmesi bittikten sonra aynı gün içerisinde taburcu edilmesiyle gerçekleştirilen operasyon göz kayması rahatsızlığına kalıcı çözüm olmaktadır.

Göz kayması tedavisi

Göz kayması hastayı rahatsız eden bir durumdur ve tedavisi mümkündür. Erken teşhis her hastalık gibi göz kaymasında da önem taşır. Erken önlem alınması için mutlaka kişiye gözlük ya da ilaç tedavisi uygulanır. İlerleyen durumlarda göz kayması ameliyatı önerilmektedir. Ameliyat korkusu olan ya da ameliyat olmak istemeyen kişiler için alternatif tedavi olarak botoks tedavileri de seçenekler arasındadır. Tamamen uzman tavsiyesi ve kişinin isteğine bağlı olan tedavi seçenekleriyle başarı elde edilebilir. Göz kayması ameliyatı oldukça güvenli ve ameliyat sonrası herhangi bir komplikasyon yaşanmayan pratik cerrahi bir operasyondur.

Yetişkinlerde şaşılık tedavisi

Çocuklarda da görülebilen şaşılık yetişkinlerde de sorun yaratmaktadır. Tedavi edilmediği takdirde ilerleme durumu olan ve görme kayıplarına dahi neden olabilecek bir rahatsızlıktır. Yetişkinlerde şaşılık tedavisi denilince ilk akla gelen gözlük kullanımıdır. Gözlük kullanımı hastalığın ilk evrelerinde oldukça fayda sağlayan bir tedavi yöntemidir. İlerleme aşamalarında olan şaşılık rahatsızlığı mutlaka uzman hekim tarafından değerlendirmeye alınmalı ve kesin çözüm olarak cerrahi işlemler önerilmelidir. Kısa süren cerrahi operasyon sayesinde hasta göz sağlığına kavuşur ve kısa bir sürede iyileşebilir. Hastanede yatışa gerek olmadan birkaç saatlik gözlem sonucunda taburcu edilebilen kısa süreli bir cerrahi işlemdir.

Göz Felci Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz felci diğer ismiyle paralitik şaşılık tedavileri için uzman hekim olan nöroloji doktorunun kontrolleri sonucu gerçekleşmelidir. Uzman hekim kontrolleri sonrası karar verdiği tedavi yöntemiyle hastayı eski sağlığına kavuşturmayı hedefler. Göz felci hastalığı genel olarak ilerleyen yaşlarda şeker ya da tansiyon rahatsızlıklarına bağlı olarak meydana geldiği için tedaviden çok kendiliğinden 3 ay içerisinde geçmesi beklenir. İlk olarak uygulanan tedavi ise göz egzersizleridir. Göz egzersizlerinin yetersiz gelmesiyle cerrahi operasyon gerçekleşebilir. Tamamen uzman hekimin uygun gördüğü yöntemin uygulanması gereklidir.

Göz Felci Tedavi Fiyatları

Göz felci tedavileri farklı fiyatlara sahip politikaları olan bir tedavi şeklidir. Tedavinin nasıl yapılması gerektiği fiyatlar üzerinde büyük etkendir. Anestezi ya da lokal anestezi kullanımı gibi etkenler detay gibi gözükse de fiyatları etkileyen önemli faktörlerdendir. Fiyatlar üzerinde bir diğer etken olarak tedaviyi yapacak olan doktorun uzmanlığı, ameliyatı yapma şekli ve kullandığı yöntemlerdir. Fiyatlar hastaneye göre dahi değişiklik göstermektedir. Bu nedenle öncesinde iyi araştırma yaparak ve ön görüşme sağlayarak kontrol olunmalı, hastane seçimi, doktor seçimi öyle yapılmalıdır.

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı