Sponsorlu Bağlantılar

Yutulabilir Mide Balonu

Yutulabilir Mide Balonu

 

Mide balonu son dönemlerde giderek popüler hale gelen bir zayıflama yöntemidir. Balonun mideye yerleştirilmesi konusunda da farklı yöntemlere başvurulmaktadır. Bu yöntemlerden biri de yutulabilir mide balonu olarak adlandırılan balonlardır. Fıs halde olan ve kapsül boyutunda olan yutulabilir balonlar, su yardımı ile tedavi olacak kişiye yutturulmaktadır.

 

Balonun mideye ulaşmasının ardından ucuna bağlı olan hortum yardımı ile balon sıvı doldurulmaktadır. Bu sıvı balonun hacminin artmasını ve midede yer kaplamasını sağlamaktadır. Sonrasında ise sıvı aktarımı yapılan hortum ile balonun bağlantısı koparılmaktadır. İşlem sonrasında hastanede yatma ya da dinlenme gerekli değildir ve kişiler normal hayatlarına dönebilmektedir. Ancak ilk birkaç gün midede ağırlık hissi ya da bulantı gibi durumlarla karşılaşılması mümkündür.

 

Mide Balonu Nedir?

 

Fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler, bu amaçla değişik yollara başvurmaktadır. Cerrahi yöntemler en kısa sürede en etkili sonucu vermesi bakımından halen daha ön plandadır. Ancak bıçak altına girmek istemeyen kişiler için de tıp dünyası sürekli olarak yeni yöntemler geliştirmektedir. Mide balonu da bu yöntemlerden biridir.

 

Mideye yerleştirilen bir balonun mide iç hacminden belirli bir kısmını kaplaması ve yemek için hacmin azalması yoluyla zayıflama sağlanmaktadır. Balon tedavisinin sağlık açısından herhangi bir zararı ya da yan etkisi söz konusu değildir. Ancak bu yöntem uzun vadeli kullanıma uygun değildir. Balon maksimum 15-20 hafta sonrasında mideden çıkarılmalıdır.

 

Mide Balonu Fiyatları

 

Midesine balon taktırarak fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin sıklıkla merak ettikleri sorulardan biri de bu tedavinin ücretinin ne kadar olduğudur. Mide balonu fiyatları konusunda bir fiyat standardından söz etmek mümkün değildir.

 

Balon tedavisi özel sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilen bir işlem olmasından dolayı, ilgili sağlık kuruluşunun fiyat politikasına göre değişik fiyatlar ortaya çıkmaktadır. Ancak ödeme konusunda sağlanan kolaylıklar ya da indirimler de söz konusudur. Mide balonu tedavisi için talebin her geçen gün artmasına paralel olarak, tedavi fiyatlarında da düşüşler görülmektedir.

 

Mide Balonu Yaptıranlar

 

Sahip olduğu fazla kilolardan kurtulmak için midesine balon taktırmak isteyen kişiler açısından, daha önce bu işlemi yaptırmış olan kişilerin yorum ve deneyimleri büyük öneme sahiptir. Sürecin nasıl ilerlediği ya da tedavi neticesinde istenilen sonucun elde edilip edilmediğine dair bilgi almak için internet üzerinde inceleme yapmak mümkündür. Forum siteleri ya da yorum sitelerinde daha önce bu tedaviyi yaptırmış olan kişileri bulabilmek ve iletişime geçmek mümkündür.

 

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

 

Daha önce mide balonu tedavisi olan kişilerin büyük bir çoğunluğu yorumlarında bu tedaviden memnun kaldıklarını ifade etmektedir. Balon tedavisinin herhangi bir ağrı ya da sızı içermemesi nedeni ile kullanıcılar kolay bir şekilde kilo verdiklerini belirtmektedir. Balon tedavisine başvurmak isteyen kişiler, merak ettikleri soruları daha önce tedavi olmuş kişilere sorarak cevap alabilirler. Basit bir operasyon ile yerleştirilen balon sayesinde yapılan bu tedavide başarı oranı yüzde 90’ların üzerindedir.

 

Mide Balonu Nasıl Takılır?

 

Mideye balon takılması hususunda iki farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerden ilkinde balonun içi hava doludur. Kısmi anestezi yapılan hastanın, acı hissetmeyeceği şekilde balon midesine yerleştirilmektedir. İkinci bir yöntemde ise balın içerisinde herhangi bir zararı ya da yararı olmayan sıvı bir madde yer almaktadır. Ancak sıvı, balonda sonradan enjekte edilmektedir. Kapsül halinde olan fıs balon su yardımı ile kişiye yutturulduktan sonra balon dışarıdan sıvı ile doldurularak şişirilmektedir. Her iki mide balonu yerleştirme uygulaması da aynı etkiye sahiptir.

 

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ ß hakkında bilgi için hemen sitemizi ziyaret ediniz.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı